Renomowany producent samochodów sportowych wdraża IFS Cloud

Renomowany producent samochodów sportowych stawia na IFS Cloud

Morgan Motor Company, ceniony producent brytyjskich samochodów sportowych, zakończył wdrożenie rozwiązania IFS Cloud ERP, mającego na celu zwiększenie efektywności operacyjnej i udoskonalenie obsługi klienta. Firma poszukiwała platformy umożliwiającej kompleksową koordynację procesów produkcyjnych, zarządzania łańcuchem dostaw i zapotrzebowaniem na części zamienne, mając na uwadze usprawnienie wewnętrznych mechanizmów działania. Wprowadzając na rynek nowe modele, w tym niedawno Morgan Super 3, firma chciała także udoskonalić procesy zakupowe i obsługę posprzedażową, tak by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientów.

IFS Cloud obecnie odgrywa kluczową rolę w poprawie efektywności operacyjnej w Morgan Motor Company, obejmując pełen zakres procesów biznesowych. Poprawiony przepływ danych usprawnił proces podejmowania decyzji i pozwolił producentowi dostosować ofertę pojazdów i usług w sposób precyzyjnie odpowiadający na potrzeby klientów.

Morgan Motor Company jako długoletni klient IFS, zyskał miejsce w programie IFS Pioneer Program, inicjatywie dla wybranych klientów IFS, która poprzez wsparcie techniczne i konsultacyjne umożliwia przyspieszone wdrożenie najnowszej wersji IFS Przedsiębiorstwo stało się pierwszym brytyjskim uczestnikiem programu Pioneer, który uruchomił najnowszą wersję IFS Cloud.

Po wdrożeniu firma niezwłocznie uruchomiła nowe rozwiązanie, umożliwiając 160 użytkownikom natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Obecnie system obejmuje obszary sprzedaży, produkcji, projektowania, zakupów, zarządzania zapasami oraz finansów. Zespoły badawczo-rozwojowe, konsultacyjne i wsparcia technicznego z IFS aktywnie współpracują z użytkownikami, zapewniając trwałe wsparcie, w tym szybką reakcję na wszelkie wyzwania i problemy.

Obecnie Morgan Motor Company skupia się na rozwoju, kładąc szczególny nacisk na to, aby IFS Cloud w pełni wspierał oraz wzmacniał zaangażowanie firmy w efektywność ekologiczną. Dzięki zdolności do uzyskiwania precyzyjniejszej kontroli nad operacjami, IFS Cloud odgrywa kluczową rolę w realizacji inicjatyw związanych z zrównoważonym rozwojem oraz usprawnianiem zarządzania i monitorowaniem wyników w obszarze środowiskowym, społecznym i korporacyjnym (ESG).

W obecnej sytuacji gospodarczej specjaliści z branży motoryzacyjnej stoją przed wyzwaniem zarządzania zakłóceniami w łańcuchu dostaw, rosnącymi kosztami oraz trwałą koniecznością dążenia do zrównoważonego rozwoju. Współpracujemy z IFS od prawie dziesięciu lat i w tym czasie zdobyliśmy pełne zaufanie do ich firmy i produktu. Jesteśmy przekonani, że dzięki ich eksperckiemu wsparciu oraz wszechstronnej technologii bezpiecznie pokonamy te złożone wyzwania. Korzystanie z IFS Cloud pozwoli nam zoptymalizować nasze procesy, poprawiając efektywność operacyjną, a także obniżyć koszty, eliminując wydatki związane z lokalnym hostingiem. Wiedza, że to rozwiązanie jest stale aktualizowane, gwarantuje nam dostęp do najnowszych funkcjonalności” – mówi Daniel Godwin, Dyrektor ds. Rozwoju Systemów Biznesowych i Wsparcia w firmie Morgan Motor Company.

Źródło: IFS.com
Zdjęcia: Morgan Motor Company (morgan-motor.com)