Sektor morskiej energetyki wiatrowej wybiera IFS Cloud

Branża morskiej energetyki wiatrowej wybiera IFS Cloud

Firma Havfram to norweski specjalista zajmujący się morską energetyką wiatrową, który dążąc do rozwoju i zaspokojenia rosnącego globalnego zapotrzebowania na czyste źródła energii, zdecydował się na wdrożenie systemu IFS Cloud.

Nowy system ERP zapewni kompleksowe rozwiązanie na jednej platformie i modelu danych, w całości dostosowane do konkretnych wymagań przedsiębiorstwa. Dzięki możliwością rozwiązania IFS Cloud, Havfram będzie w stanie efektywnie zarządzać projektami, łańcuchem dostaw, obsługą serwisową, aktywami, finansami, zasobami ludzkimi i relacjami z klientami. Ponadto, system będzie stale rozwijany, tak aby dostarczać dodatkowe funkcje i obszar działania, zgodnie z ewoluującymi potrzebami  firmy i dynamicznymi wymogami branży morskiej energetyki wiatrowej.

Wdrożenie obejmie około 200 użytkowników na czterech lokalizacjach Havfram: dwie w Norwegii oraz po jednej w Australii i Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie IFS zostanie skonfigurowane tak, aby sprostać specjalnym potrzebom związanym z transportem, instalacją turbin wiatrowych oraz rozwojem farm wiatrowych na morzu, które są kluczowymi obszarami działalności spółek zależnych od Havfram, tj. Havfram Wind i Kontiki Winds.

Wzrastające inwestycje rządowe oraz wymogi dotyczące udziału energii odnawialnej w produkcji energii elektrycznej stwarzają nowe perspektywy dla branży morskiej energetyki wiatrowej. Dzięki elastyczności, skalowalności i funkcjonalności IFS Cloud, Havfram będzie w stanie szybko reagować na zmieniające się warunki rynkowe i wykorzystać potencjał dynamicznie rozwijającego się sektora.

Wybór IFS Cloud jako naszego systemu ERP był głównie oparty na bogatej wiedzy i doświadczeniu, które firma IFS wykazała w dziedzinie projektowania i konserwacji instalacji morskich. Doskonale rozumieją wyzwania związane z działaniem w surowych, morskich warunkach i zdają sobie sprawę z kluczowego znaczenia technologii, która zapewnia elastyczność potrzebną do ich skutecznego pokonywania” – mówi Bjørn Ola Smievoll, Wiceprezes ds. IT w Havfram.