System ERP dla branży chemicznej

Zarządzanie procesami, formułami i materiałami, kontrola regulacyjna, złożone zarządzanie materiałami masowymi oraz integracja z zakładem produkcyjnym i wyposażeniem to tylko niektóre z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoi dziś branża produkcji i dystrybucji środków chemicznych. Ponadto wiele sektorów przemysłu musi spełnić krajowe i międzynarodowe wymogi dotyczące materiałów niebezpiecznych, takie jak REACH, TSCA czy CSIA. Z uwagi na te regulacje firma powinna posiadać takie oprogramowanie dla przedsiębiorstw, które pomoże spełnić wszystkie te wytyczne.

Przy narastającej presji ze strony rynków azjatyckich producenci chemikaliów muszą być bardziej elastyczni i innowacyjni niż kiedykolwiek wcześniej. Nasila się również ekspansja na nowe rynki. IFS Applications odpowiada na te potrzeby poprzez zapewnienie w pełni zintegrowanego oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) dla sektora produkcji chemicznej. Rozwiązanie IFS pomaga stworzyć bardziej spójną organizację tym przedsiębiorstwom, które zmagają się ze skomplikowanymi procesami, zmianami przepisów, a także niekontrolowanym wzrostem liczby arkuszy kalkulacyjnych.

Branża chemiczna

Efektywne zarządzanie branżą środków chemicznych

IFS Applications oferuje pełny przegląd łańcucha dostaw i procesów produkcyjnych, zapewniając szeroki zakres zaawansowanych funkcji i konfigurowalność, co pozwala na zaspokojenie dzisiejszych potrzeb rynku środków chemicznych. Najważniejsze funkcje:

Możliwość produkcji mieszanej, począwszy od produkcji wielkoseryjnej, po produkcję na magazyn i produkcję na zamówienie.

Równoważenie serii w celu najlepszego wykorzystania zdolności produkcyjnej

Zintegrowane systemy CRM i NPD i system zarządzania magazynem na urządzeniach mobilnych

Wiele jednostek miary

Prognozowanie sprzedaży ze wsparciem kampanii, profilami sezonowymi i współpracą

Zarządzanie handlem poprzez promocje, kampanie i rabaty sprzedażowe

Identyfikowalność na wielu poziomach oraz zarządzanie okresem trwałości i przydatności produktów

Integracja z projektem Intelligent Authoring firmy Atrion w celu zapewnienia, że wszystkie materiały spełniają wymogi ochrony środowiska

Planowanie produkcji z IFS Cloud

System IFS Cloud oferuje pełną obsługę planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania obsługą serwisową (ESM). Oprogramowanie oferuje wszystkie funkcjonalności, których oczekuje się od kompletnego pakietu ERP, a dodatkowo zapewnia również zaawansowaną, wbudowaną funkcjonalność, która rozszerza wykorzystanie aplikacji na inne kluczowe obszary działalności firmy. Dowiedz się więcej: