Skandynawska grupa przemysłowa wdraża IFS Cloud

Skandynawska grupa przemysłowa wdraża IFS Cloud

Moelven Industrier ASA, renomowana firma zajmująca się produkcją wyrobów i systemów budowlanych z drewna w Europie, podjęła strategiczną decyzję o uaktualnieniu swojego systemu ERP poprzez wdrożenie rozwiązania IFS Cloud.

Celem przedsiębiorstwa było wybranie platformy ERP, która byłaby nie tylko elastyczna, ale także „wiecznie zielona”, czyli zdolna do dynamicznego dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych oraz wewnętrznych procesów firmy. W obliczu niepewności rynkowej i ciągłej potrzeby doskonalenia operacji, przejście na IFS Cloud miało na celu zapewnić stabilność i efektywność działań całego przedsiębiorstwa.

Modernizacja obejmie wdrożenie IFS Cloud w 41 jednostkach operacyjnych Moelven w Norwegii i Szwecji. Po pełnym wdrożeniu rozwiązanie będzie obsługiwać kluczowe obszary firmy, takie jak łańcuch dostaw, finanse, produkcję, zarządzanie magazynem oraz konserwację, stanowiąc kluczową podporę dla skandynawskiego przedsiębiorstwa zajmującego się przetwarzaniem drewna.

Przejście na IFS Cloud umożliwi Moelven realizację bardziej efektywnych i zoptymalizowanych procesów operacyjnych na różnych płaszczyznach działalności. W szczególności przyczyni się do usprawnienia obsługi zamówień klientów, zapewniając dokładne i terminowe dostawy właściwych produktów. Jest to kluczowy krok w strategii firmy, mającej na celu zwiększenie konkurencyjności na rynku skandynawskim i europejskim.

Moelven istnieje już prawie 125 lat. Ciągły rozwój za pośrednictwem technologii i adaptacji do zmieniającego się rynku są zakorzenione w naszej firmowej kulturze. Firma nie przetrwałaby przez 125 lat, gdyby nie potrafiła ciągle ewoluować. Dla Moelven kluczowe jest analizowanie procesów operacyjnych, optymalne wykorzystanie zasobów oraz redukcja kosztów. Dzięki temu zapewniamy sobie międzynarodową konkurencyjność. Jednym z warunków osiągnięcia tego celu jest bezpośredni dostęp do dokładnych, rzetelnych i aktualnych informacji i danych. Aktualizacja naszego obecnego rozwiązania IFS na IFS Cloud jest więc fundamentalna dla naszej firmy i jej przyszłych działań„- mówi Morten Kristiansen, prezes Moelven Industrier ASA.

Po ponad 25 latach współpracy, uważamy IFS za istotnego partnera naszego zespołu operacyjnego. Rozumieją naszą strategiczną wizję i dzielą nasze mocne skoncentrowanie na zwiększaniu konkurencyjności poprzez ciągłe doskonalenie i rozwijanie się. Wdrożenie IFS Cloud usprawni nasze procesy biznesowe i pozwoli nam korzystać z większej skalowalności i elastyczności” – dodaje.

Źródło: IFS.com