System IFS Cloud ERP dla branży telekomunikacyjnej

Czołowy dostawca usług telekomunikacyjnych wdraża IFS Cloud

Firma Tele2, czołowy szwedzki dostawca usług telekomunikacyjnych, planuje wprowadzić najnowszą wersję IFS Cloud w celu usprawnienia kluczowych operacji biznesowych i rozwinięcia oferty 5G.  System ERP IFS umożliwi firmie kompleksowe zarządzanie całym procesem biznesowym, włączając w to sprzedaż detaliczną, łańcuch dostaw i finanse, co przyczyni się do zwiększenia efektywności operacyjnej.

Nowe oprogramowanie ERP uprości procesy operacyjne firmy poprzez ich ciągłą automatyzację. To rozwiązanie zapewni jednolite spojrzenie na działania, co pozwoli Tele2 na jeszcze lepszą kontrolę nad swoimi procesami biznesowymi.

IFS Cloud pomoże także zwiększyć efektywność operacyjną, umożliwiając Tele2 zarządzanie całym łańcuchem wartości w jednym miejscu, włączając w to operacje detaliczne, łańcuch dostaw z ściśle zintegrowanymi dostawcami logistycznymi (3PL), oraz finanse z obsługą projektów i usług.

Połączenie specjalistycznych zdolności z zakresu telekomunikacji oraz elastycznej platformy IFS pomoże dostawcom usług telekomunikacyjnych (CSP), organizacjom infrastrukturalnym i operatorom w kompleksowym zarządzaniu cyklem życia projektu, aktywami i usługami. Dzięki obecności klientów telekomunikacyjnych, takich jak Eltel, Proximus i wielu innych, IFS jest w stanie dostarczyć zaawansowane rozwiązania, które pomogą uzyskać przewagę konkurencyjną. 

W naszym dążeniu do zdobycia pozycji lidera w dziedzinie telekomunikacji w regionach nordyckim i bałtyckim, doskonale zdajemy sobie sprawę jak kluczową rolę odgrywają systemy biznesowe w erze cyfrowej. Skupiamy się na ciągłej automatyzacji i budowaniu trwałej infrastruktury, dlatego z niecierpliwością oczekujemy wdrożenia najnowszego rozwiązania IFS” – podkreśla Yogesh Malik, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii i Informacji (CTIO) w firmie Tele2.

Wdrożenie rozwiązania IFS zostanie przeprowadzone na terenie Szwecji. To krok ku dalszemu rozwojowi i wzmocnieniu pozycji Tele2 w dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej.

Źródło: IFS.com