System ERP IFS Cloud dla branży high-tech

System ERP IFS Cloud dla holenderskiego producenta high-tech

System ERP IFS Cloud dla branży high-tech

Producent zaawansowanych technologii wybiera system IFS Cloud jako swoje nowe wsparcie ERP. Firma Demcon jest jednym z głównych holenderskich przedsiębiorstw zajmujących się opracowywaniem, produkcją i dostarczaniem innowacyjnych produktów i rozwiązań technologicznych przyczyniających się do rozwiązywania złożonych problemów społecznych. Poszukując skalowalnego systemu, który skutecznie usprawni działania i wesprze ambitne plany rozwojowe firmy uznano, że to właśnie rozwiązanie IFS najlepiej spełnia potrzeby przedsiębiorstwa.

Założona w 1993 roku firma Demcon zatrudnia 900 pracowników w 11 lokalizacjach w 4 krajach i jest jednym z wiodących producentów zaawansowanych technologii w Holandii. Firma obsługuje wiele branż – od lotnictwa, obrony i bezpieczeństwa po life science oraz przemysł morski i stoczniowy – dlatego przedsiębiorstwo potrzebowało rozwiązania ERP, które dobrze zrozumie ich potrzeby, zrozumie specyfikę branży i zapewni wgląd w podejmowane decyzje w czasie rzeczywistym w skali przedsiębiorstwa.

Celem spółki Demcon jest wdrożenie IFS we wszystkich działach firmy – od finansów i zarządzania projektami po łańcuch dostaw i produkcję. Zgodnie z ambitnym planem rozwoju, firma chce umożliwić szybsze podejmowanie właściwych i korzystnych decyzji biznesowych dzięki ściślejszej współpracy międzyfunkcyjnej.

Wdrożenie systemu w firmie rozpoczęło się w styczniu 2022 roku, a jego zakończenie jest przewidywane na lato 2022 roku.

Źródło: IFS.com

„Dzięki IFS zyskaliśmy jeden system ERP obejmujący wszystkie nasze działy biznesowe, partnera technologicznego posiadającego wiedzę na temat naszej firmy i jej procesów oraz skalowalne rozwiązanie z możliwością rozszerzenia funkcjonalności i korzystania z niego w wielu krajach – a to wszystko zawarte w dobrze zarządzanym i bezpiecznym środowisku chmurowym” – mówi Vincent Heijmer, program manager w firmie Demcon.

„Cieszymy się, że firma Demcon wybrał nas na swojego partnera technologicznego i zaufał nam w kwestii wsparcia przy swoich przyszłych planach rozwojowych. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Demcon dostarcza szereg rozwiązań technologicznych, które wspierają rozwiązywanie złożonych problemów społecznych mających wpływ na ludzi i ich codzienne życie, niezależnie od tego, czy dotyczą one systemów medycznych, czy zrównoważonych rozwiązań związanych z wodą lub energią” -dodaje Frank Beerlage, Country Manager Benelux w IFS.