Hitachi Zosen Inova wybiera IFS Cloud

IFS Cloud wyborem firmy zajmującej się ekologicznymi technologiami

Hitachi Zosen Inova wybiera IFS Cloud

Hitachi Zosen Inova to globalna firma zajmująca się pozyskiwaniem energii z odpadów. Założona w 1933 roku w Szwajcarii, dziś jest częścią Hitachi Zosen Corporation – jednej z największych japońskich firm przemysłowych i inżynieryjnych. W związku z planami rozwoju marki na rynku globalnym, firma potrzebowała rozwiązania ERP, które będzie zorientowane na projekt i zastąpi dotychczasowy złożony krajobraz systemu (SAP i inne aplikacje z różnymi interfejsami). Okazało się, że oczekiwania przedsiębiorstwa spełniły możliwości rozwiązania IFS Cloud – system wesprze wszystkie operacje projektu, w tym: ofertowanie, koncepcje projektowe, zaopatrzenie, finanse, budowę, produkcję oraz logistykę.

Hitachi Zosen Inova pomaga swoim klientom przy odzyskiwaniu użytecznych materiałów zawartych w odpadach oraz przy bezpiecznym unieszkodliwianiu tych, które nie nadają się do recyklingu, generując tym samym energię odnawialną i redukując zużycie surowców i paliw kopalnych.

W celu skutecznego wsparcia globalnego rozwoju, Hitachi Zosen Inova zdecydowało się na wdrożenie systemu IFS Cloud. Dotychczasowe rozwiązanie systemowe nie spełniało oczekiwań przedsiębiorstwa – brak transparentności, pełnej efektywności pracy oraz niespójne procesy raportowe nie wpływały korzystnie na plany firmy.

Dzięki IFS Cloud Hitachi Zosen Inova zyska nowoczesną, opartą na chmurze platformę, która przyspieszy transformację i cyfryzację firmy. System zapewni lepszą widoczność operacyjną, a jego rozbudowane możliwości zarządzania projektami pomogą w realizacji strategii ekspansji przedsiębiorstwa – wchodzenia na nowe rynki i rozszerzania oferty usług m.in. w zakresie operacji i konserwacji oraz projektów modernizacyjnych.

Wyjątkowa funkcjonalność IFS Cloud pozwoli firmie osiągnąć wysokie wyniki we wszystkich obszarach działalności za pośrednictwem innowacyjnego interfejsu użytkownika IFS Aurena. Rozwiązanie zostanie wdrożone w siedzibach firmy w 13 krajach.

Źródło: IFS.com

„Wybraliśmy IFS Cloud, aby zharmonizować nasze globalne operacje biznesowe, co jest ważnym krokiem wspierającym naszą wizję bycia kluczowym graczem na globalnym rynku energii. Posiadanie jednolitego widoku naszych danych w całej firmie umożliwia nam uzyskać lepszą widoczność operacyjną, co także pozwala zoptymalizować nasze procesy i wspierać naszą strategię rozwoju, ponieważ możemy w ten sposób efektywnie realizować więcej projektów” – mówi Gilles Burckel, dyrektor Business Unit Controlling EfW w Hitachi Zosen Inova.