Zamów już teraz:

Sięgnij wyżej

Dla kogo Qlik Sense?

Qlik Sense to samoobsługowa aplikacja do wizualizacji i analizy danych. Według raportu Gartnera oprogramowanie jest liderem wśród wszystkich dostępnych na rynku systemów BI. Dla kogo rozwiązanie Qlik Sense będzie najlepszym wyborem?

Przede wszystkim dla osób, którym zależy ma samodzielnym przeprowadzaniu zaawansowanych analiz biznesowych, bez angażowania dodatkowych zasobów i środków. Aplikacja opiera się na modelu QIX Associative Data Indexing —  technologii umożliwiającej eksplorowanie relacji występujących między danymi, które uprzednio zostały pozyskane z wielu różnych źródeł. Oprogramowanie wspiera inteligentne gromadzenie danych i jest całkowicie mobilne

Do najczęściej spotykanych zastosowań rozwiązania Qlik Sense należą:

  • Analizy sprzedaży (dział handlowy)
  • Raportowanie i analizy procesów produkcyjnych (dział realizacji produkcji)
  • Analizy biznesowe w zakresie stanów i procesów magazynowych (dział gospodarki magazynowej i zaopatrzenia)
  • Analityka kosztów (dział finansowy)
  • Sprawozdawczość zarządcza (dział controllingu)
  • Analityka projektów (działy realizacyjne)

W ramach jednej stworzonej aplikacji mogą sąsiadować obok siebie powiązane dane z różnych zakresów funkcjonalnych – wszystko w zależności od potrzeb danego użytkownika, czy firmy.

Qlik BI – narzędzia analityczne i raportowe
Fot. 1. Zrzut ekranu aplikacji Qlik Sense
Qlik BI – narzędzia analityczne i raportowe
Fot. 2. Zrzut ekranu aplikacji Qlik Sense

Działaj szybciej i skuteczniej z systemem BI

  • Nieograniczona eksploatacja danych: Dzięki wdrożeniu aplikacji analizy będą prowadzone w każdym kierunku – Qlik Sense zaindeksuje i rozpozna każdą relację między przyjętymi danymi.
  • Szybsza analiza danych: Łatwe łączenie i ładowanie danych oraz tworzenie inteligentnych wizualizacji. Funkcja ‘przeciągnij i upuść’ umożliwia tworzenie zaawansowanych aplikacji, które dzięki oferującej sugestie i automatyzację analityce działają szybciej i sprawniej.
  • Analityka rozszerzona: Qlik Sense wzmacnia ludzką intuicję za pośrednictwem sugerowanych analiz, zautomatyzowanych procesów i naturalnych interakcji językowych.
  • Funkcje mobilne: Efektywna praca zarówno w trybie online jak i offline. Aplikacja zapewnia w pełni interaktywną analitykę mobilną.
  • Buduj, rozwijaj, osadzaj: Kompletny zestawu otwartych interfejsów API umożliwia tworzenie dowolnych analiz i wprowadzania ich do każdych aplikacji, projektów i procesów, korzystając z analityki osadzonej.
  • Skalowanie w chmurze: W prosty i szybki sposób łącz opcje wdrażania rozwiązań SaaS, hybrydowych środowisk chmurowych i lokalnych systemów – Qlik Sense zapewnia architekturę obejmującą wiele chmur.
Qlik BI – narzędzia analityczne i raportowe
Rys. 1. Zrzut ekranu aplikacji Qlik

Główne zalety wdrożenia Qlik Sense

Dotykowy interfejs i metoda ‘przeciągnij i upuść’

Obsługiwany gestami, nowy dotykowy interfejs użytkownika i model interakcji. Metoda ‘przeciągnij i upuść’ umożliwia intuicyjne i łatwe tworzenie wizualizacji danych.

Analityka wizualna w dowolnym czasie i miejscu

Qlik Sense automatycznie dostosowuje się do wybranych urządzeń – niezależnie czy jest to komputer, tablet, czy telefon komórkowy. Gdziekolwiek się znajdujesz, aplikacja będzie reagować w czasie rzeczywistym i zachowa płynność w prowadzeniu analiz.

Wiele źródeł danych w jednej aplikacji

Aplikacja łącząc wiele danych pochodzących z różnych źródeł, zapewnia kompleksowy widok bez utraty wydajności.

Storytelling za pomocą danych

Storytelling, czyli opowiadanie historii za pomocą danych, to funkcjonalność, która ułatwia dzielenie się analizami i wnioskami z innymi pracownikami, ułatwiając tym samym komunikację i współpracę.

Smart Search

Dzięki inteligentnemu wyszukiwaniu Smart Search, wystarczy, że wpiszesz poszukiwaną frazę a system wyszuka i odkryje powiązania między danymi.

Bezpieczeństwo

Użytkownicy mogą kreować własne wizualizacje danych, dashboardy i raporty, natomiast dział IT zyskuje pewność, że gromadzone dane są pozyskiwane z pewnych i bezpiecznych źródeł.

 źródło: businessintelligence.pl