Producent wyrobów wapienniczych wybiera IFS Cloud

Producent wyrobów wapienniczych wybiera IFS Cloud

Producent wyrobów wapienniczych wybiera IFS Cloud

Firma Nordkalk to wiodący europejski producent wyrobów na bazie kamienia wapiennego, który poszukując efektywnego systemu centralizującego monitorowanie operacji międzynarodowych i zwiększającego wydajność działań biznesowych, zdecydował się na wdrożenie systemu IFS Cloud. Przyjęcie nowego rozwiązania pomoże przedsiębiorstwu przy transformacji procesów produkcyjnych i realizacji przyszłych planów rozwojowych na rynku międzynarodowym.

Działania związane z górnictwem i wydobywaniem surowców należą do wymagających i kapitałochłonnych, dlatego wymagają szczegółowego i długoterminowego planowania oraz szybkich reakcji na nagłe zmiany i chwilowe zmienne,  jak np. jakość kamienia i rudy, przepisy i zmieniające się wymagania klientów. Przyjęcie rozwiązania IFS Cloud spowoduje, że Nordkalk zyska pełny, scentralizowany wgląd w swoją działalność biznesową, a dzięki ujednoliceniu architektury IT zwiększy wydajność produkcji, konserwacji, HR, zaopatrzenia, finansów, sprzedaży i planowania operacyjnego – tym samym wspierając zrównoważony rozwój firmy.

Wdrożenie systemu obejmie 750 użytkowników w Polsce, Szwecji, Finlandii, Niemczech i Estonii, gdzie przekształci procesy produkcyjne, poprawi jakość produktów i zwiększy elastyczność operacyjną firmy.

Źródło: IFS.com

„Musieliśmy zmodernizować naszą platformę systemów biznesowych, aby zwiększyć wydajność i osiągnąć scentralizowany nadzór nad operacjami. Jest to niezbędne, abyśmy mogli sprostać oczekiwaniom szerokiego grona naszych klientów w 10 krajach regionu Morza Bałtyckiego i Europy Środkowej. Zespół IFS dysponuje zaangażowaniem i rozwiązaniami, które pomogą nam spełnić nasze cele i ambicje. Jest to również ważne dla naszych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Bez wglądu w firmę nie jest możliwy wgląd wpływu na środowisko” – mówi Tita Nurmi, Chief Information Officer w Nordkalk.