Premier League wybiera Oracle Cloud

Premier League wybiera Oracle Cloud

piłkaCzyste2

Usługa Oracle Cloud znalazła zastosowanie przy wykonywaniu statystyk i analiz piłkarskich. Premier League, czyli najchętniej oglądana liga piłkarska na świecie, wybrała firmę Oracle jako oficjalnego dostawcę usług chmurowych. Prestiżowej klasie rozgrywek piłkarskich została dostarczona atrakcyjna oferta technologii analizy danych oraz uczenia maszynowego, zapewniająca sporządzanie dokładniejszych statystyk w czasie rzeczywistym wszystkim odbiorcom na świecie. Nowe, szczegółowe statystyki meczów zapewnią widzom lepsze zorientowanie w grze na żywo na boisku, co przysporzy kibicom większych emocji związanych z oglądaniem widowiska.

Prestiżowa klasa ligowych rozgrywek piłkarskich z Anglii Premier League postawiła na rozwiązanie chmurowe Oracle Corporation. Na początku sezonu 2021/22 podczas globalnej transmisji zagrywek meczowych i na kanałach społecznościowych zostaną przedstawione rozbudowane dane oraz statystyki wydajności i skuteczności zawodników. Wybrany zestaw analiz „Match Insights- Powered by Oracle Cloud” pozwoli na opracowanie modelów uczenia maszynowego, umożliwiając wgląd do zaawansowanych informacji ‘na żywo’ dotyczących meczów odbywających się w czasie rzeczywistym. Dostępne będą między innymi fakty dotyczące każdego z graczy League oraz dane z wielu wcześniej rozgrywanych meczy.

Jest to bardzo atrakcyjne doświadczenie dla fanów, którzy dzięki takiemu działaniu będą mogli pozyskiwać analizy i uzupełniać dane z rozgrywek, wzbogacając swoją wiedzę na temat historii meczy angielskiej ligi piłkarskiej.

„Oracle Cloud było oczywistym wyborem dla Premier League, aby zapewnić fanom na całym świecie nowe, przełomowe doświadczenie”- mówi Richard Masters, Dyrektor Naczelny Premier League. „Zawsze szukamy nowych sposobów ożywienia Premier League i udoskonalenia analizy rozgrywek. Oracle to globalna marka z dużym doświadczeniem w zakresie wprowadzania innowacji i nie możemy się doczekać współpracy, aby zapewnić nowy poziom zaangażowania fanów na całym świecie”. “Match Insights – Powered by Oracle Cloud” zawiera moduły: 

  • Average Formation– znajduje różnice w grze drużyn i śledzi pozycje zawodników w czasie rzeczywistym, dając kibicom pogląd na reakcję taktyk przeciwników oraz strategie obrane przez graczy.
  • Live Win Probability – prezentuje historię wyników drużyn i oblicza ich szanse na wygraną. Schemat szacowania wyniku opiera się na danych wynikających z wyników meczy na przestrzeni 4 lat. Brane są pod uwagę także takie czynniki jak miejsce odbywającego się spotkania, uzyskane wyniki, liczba rzutów karnych i zawodników oraz ilość żółtych i czerwonych kartek.
  • Momentum Tracker– oblicza prawdopodobieństwo zdobycia bramki przez drużynę będącą ‘przy piłce’ w ciągu dziesięciu kolejnych sekund. Dostarczane widzom informacje bazują na danych z tysięcy odbytych wcześniej rozgrywek oraz pięciu ostatnich spotkań w tej konkretnej lokalizacji.

Jako partnerzy firmy Oracle, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wdrożenia chmury Oracle poniżej.

Źródło: oracle.com

linia