Oracle Cloud dla organizacji sportowych

Oracle Cloud wyborem światowych organizacji sportowych

OracleSportCzysty1

Na przestrzeni ostatnich miesięcy firma Oracle zawarła kilka znaczących współprac z wiodącymi organizacjami sportowymi. Dostarczone rozwiązania znalazły zastosowanie przy gromadzeniu i analizowaniu danych cyfrowych, które w trakcie zawodów i rozgrywek sportowych są przekazywane do chmury Oracle Cloud.

Kto zdecydował się na wybór korzyści usługi Oracle Cloud? Między innymi:

  • Formuła 1

Oracle Cloud Infrastructure pomaga zespołowi Red Bull Racing Honda przy analizie zebranych informacji i podejmowaniu najwłaściwszych decyzji dotyczących wyścigów Formuły 1. W sporcie w którym o wygranej mogą decydować ułamki sekund, decyzje należy podejmować równie szybko. Dzięki dostarczonej chmurowej infrastrukturze i oprogramowaniu, Zespół ma swobodny dostęp do narzędzi analitycznych i automatycznego uczenia.  W wyniku nawiązanej współpracy i wykorzystaniu szerokiej gamy aplikacji Oracle Customer Experience (CX), dostęp do statystyk i wskaźników jest znacznie łatwiejszy i szybszy, pozwalając kibicom na czerpanie jeszcze lepszych wrażeń z odbywających się na torze wyścigów.

  • Premier League

Oracle Cloud technologią wspomagającą analitykę jednej z najlepszych lig męskich rozgrywek piłkarskich na świecie. Dzięki zastosowaniu możliwości m.in. uczenia maszynowego, Premier League zyskało dane dotyczące statystyk meczów oraz przewidywanych wyników w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo atrakcyjne doświadczenie dla fanów, mających wgląd w szczegółowe analizy spotkań, które dzięki obliczeniom na podstawie dotychczasowego przebiegu meczu są w stanie przewidzieć która drużyna wygra i z jaką liczbą goli. Analizie poddawani są sami zawodnicy rozgrywek. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych kamer, ocenie podlega ruch i sytuacja na murawie. Takie wideo przesyłane jest do chmury Oracle i analizowane za pośrednictwem machine learning, a pozyskiwane w ten sposób informacje są wyświetlane podczas trwania spotkań na urządzeniach mobilnych i telewizorach. 

  • Regaty SailGP

Organizacja międzynarodowych zawodów żeglarskich także zaufała i korzysta z możliwości chmury Oracle. W trakcie trwania wyścigów katamaranów organizatorzy mają dostęp do nawet 30 tys. jednostek danych na sekundę. Dane, strumieniowane z katamaranów, są przetwarzane i wysyłane do Oracle Cloud w czasie rzeczywistym. Poddawane analizie, dostarczają wartościowych informacji o dotychczasowym przebiegu zawodów i możliwościach ich dalszego rozwoju. Do takiej dokładnej analizy danych wykorzystywane jest m.in. machine learning.

Nasza firma- jako partner biznesowy firmy Oracle- przygotowała specjalną ofertę środowiska chmurowego na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Gorąco zachęcamy do zapoznania się z szerokimi możliwościami tego nowoczesnego rozwiązania. Śladem światowych organizacji, zaufaj i postaw na Oracle Cloud.

Źródło: blogs.oracle.com/poland/

linia