IFS Cloud dla największego dostawcy energii odnawialnej

IFS Cloud dla największego dostawcy energii odnawialnej w Norwegii

IFS Cloud dla największego dostawcy energii odnawialnej

Hafslund Oslo Celsio to największy norweski dostawca ciepła, który obecnie odpowiada za 25% ciepła sieciowego produkowanego w kraju. Poszukując efektywnego rozwiązania, które zwiększy wydajność procesów produkcji zielonej energii, wesprze wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla oraz redukcję odpadów, przedsiębiorstwo zdecydowało się wykorzystać możliwości oprogramowania IFS Cloud.

Norweski dostawca energii poszukiwał jednej, wspólnej platformy, która będzie w stanie skutecznie wesprzeć planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzanie majątkiem (EAM) oraz zarządzanie usługami terenowymi (FSM) w zakładach przetwórczych w Oslo. Firma oczekiwała także, aby wybrany system zapewnił korzyści skali (Economies of scale) w zakładach w Haraldrud oraz Klemetsrud – największym obiekcie unieszkodliwiania odpadów w Norwegii. Mając na uwadze wszystkie postawione wymagania, to IFS Cloud okazało się rozwiązaniem, które najlepiej wesprze dążenia dostawcy do osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów klimatycznych i dalszego, zrównoważonego rozwoju firmy.

IFS Cloud obsłuży szeroki zakres obszarów funkcjonalnych Hafslund Oslo Celsio obejmujących zarządzanie usługami i konserwację istniejących spalarni odpadów biopaliwowych oraz sieci ciepłowniczych; wraz z zarządzaniem projektami zakładu Klemetsrud. System wesprze także procesy finansowe, zarządzanie kapitałem ludzkim, zaopatrzenie i zarządzanie umowami, tym samym umożliwiając lepszą obsługę umów z dostawcami i wykonawcami.

Źródło: IFS.com

Biorąc pod uwagę nową strukturę firmy oraz potrzebę przyspieszenia realizacji nowych inicjatyw w zakresie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, potrzebowaliśmy rozwiązania, które pomogłoby przyspieszyć nasze dążenie do cyfryzacji i zwiększenia wydajności operacyjnej. Elastyczność i wszechstronność oferowanego przez IFS Cloud wsparcia ERP, EAM i FSM na jednej platformie, a także dostarczane możliwości cyfrowe, sprawiły, że jest on idealnie dopasowany do naszych potrzeb” – mówi Jonny Lotten, Head of IT and Digitalization w Hafslund Oslo Celsio.