Globalny producent sprzętu budowlanego wybiera IFS

Globalny producent sprzętu budowlanego wybiera IFS

Globalny producent sprzętu budowlanego wybiera IFS

Kobelco Construction Machinery to światowy lider w produkcji urządzeń budowlanych, który w związku z postępującym rozwojem biznesu postanowił poprawić swoją zdolność reakcji na potrzeby klientów i wdrożyć rozwiązanie IFS Cloud. Nowe oprogramowanie ERP wprowadzi do firmy zaawansowaną transformację cyfrową i pomoże zwiększyć efektywność łańcucha dostaw – od zaopatrzenia po produkcję, sprzedaż i zarządzanie usługami.

Produkowany przez firmę Kobelco sprzęt budowlany można dostosowywać w terenie – wymaga to indywidualnego sparametryzowania, nawet po procesie sprzedaży. Poprzednio wykorzystywana przez firmę platforma nie była w stanie obsłużyć wymaganej funkcjonalności bez potrzeby opracowania skomplikowanego systemu dodatkowego, dlatego przedsiębiorstwo zdecydowało się na wdrożenie nowego, skuteczniejszego oprogramowania ERP – IFS Cloud. System zapewni firmie możliwość łatwego dostosowania oferty do potrzeb klientów, poprawiając tym samym jakość i szybkość świadczonych usług.

Rozwiązanie IFS zoptymalizuje wszystkie globalne operacje Kobelco w zakresie produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw, logistyki, montażu końcowego, serwisu i sprzedaży. Wdrożenie systemu obejmie 8000 użytkowników w oddziałach firmy Kobelco w 11 krajach.

Źródło: IFS.com

„Firma IFS Solutions ma udokumentowane doświadczenie we wspieraniu głównych operacji globalnych producentów maszyn i dysponuje wysokim poziomem wiedzy specjalistycznej, która przyczynia się do transformacji biznesowych” – mówi Hiroyuki Hosomi, dyrektor zarządzający Kobelco Construction Machinery.