HEXPOL Engineered Products wybiera IFS Cloud

Hexpol Engineered Products wybiera IFS Cloud

HEXPOL Engineered Products wybiera IFS Cloud

Hexpol Engineered Products to międzynarodowy lider w dostarczaniu uszczelek, uszczelnień i kół dla środków transportu wewnętrznego. W związku z planem usprawnienia procesów produkcyjnych i wsparcia zrównoważonego rozwoju biznesu, przedsiębiorstwo zdecydowało się na aktualizację dotychczasowego rozwiązania systemowego do najnowszego rozwiązania IFS CloudTM. Migracja zapewni firmie nowe możliwości i efektywną pomoc przy zarządzaniu finansami, łańcuchem dostaw i produkcją. Hexpol wychodzi tym samym naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów i skutecznie buduje przewagę konkurencyjną.

Firma wdroży moduły odpowiedzialne za finanse, produkcję, CRM, HR, zaopatrzenie oraz zarządzanie zasobami i recepturami. Nowe możliwości pozwolą m.in. na:

  • Skrócenie czasu realizacji zamówień dzięki zwiększeniu „widoczności” łańcucha dostaw;
  • Łatwy dostęp do narzędzi umożliwiających śledzenie wpływu przedsiębiorstwa na środowisko – obszar na który zwraca się coraz większą uwagę przy produkcji przemysłowej;
  • Rozszerzenie funkcjonalności modułu finansowego – od obsługi wielu walut po pulpity nawigacyjne Microsoft Power BI;
  • Gwarancję uzyskania właściwych mieszanin materiałów wykorzystywanych w procesach produkcyjnych;
  • Comiesięczną aktualizację, która zapewni zawsze aktualne i efektywnie działające rozwiązanie.

Po zakończeniu migracji, z uaktualnionego systemu będzie korzystać 350 użytkowników w siedmiu zakładach produkcyjnych firmy – dwóch w Szwecji, Chinach i na Sri Lance oraz jednym w USA – a także w centrach dystrybucyjnych w Niemczech i USA. Dzięki IFS Cloud HEXPOL będzie mógł obsługiwać jeden system ERP we wszystkich lokalizacjach, obniżając jednocześnie ponoszone przez firmę koszty IT.

Źródło: IFS.com

 „Branża w której działamy jest bardzo konkurencyjna. Potrzebujemy szczegółowego wglądu we wszystkie nasze procesy biznesowe, wraz z możliwością ich optymalizacji, aby utrzymać przewagę konkurencyjną i pozycję lidera w branży. Po przejściu na IFS Cloud uzyskamy lepszą kontrolę nad wszystkimi transakcjami i wysyłkami w firmie, a także zyskamy szybszy i łatwiejszy dostęp do danych dotyczących wydajności naszego biznesu — głównie za sprawą dostępu do łatwych w obsłudze pulpitów nawigacyjnych” – mówi Gabriela Karlsson, dyrektor finansowy i dyrektor ds. informacji HEXPOL Engineered Products