Fiński gigant budowlany wybiera system IFS Cloud

Fiński gigant budowlany wybiera system IFS Cloud.

Fiński gigant budowlany wybiera system IFS Cloud

Lujatalo Oy to jeden z liderów branży budowlanej specjalizujący się w budowie budynków mieszkalnych, komercyjnych i publicznych. Chcąc zmodernizować swoją infrastrukturę i uzyskać przewagę nad konkurencją w obliczu rosnących cen surowców i energii, przedsiębiorstwo zdecydowało się skorzystać ze wsparcia platformy IFS Cloud. Nowe rozwiązanie ERP zostanie początkowo wdrożone w Lujabetoni, oddziale Lujatalo zajmującym się produkcją betonu, z planem rozszerzenia zasięgu systemu na całą firmę.

Jedna z najbardziej renomowanych firm budowlanych w Finlandii uznała, że dotychczas istniejące rozwiązanie systemowe nie spełnia jej potrzeb i oczekiwań biznesowych. Trudne warunki rynkowe spowodowały, że przedsiębiorstwo zaczęło pilnie poszukiwać nowego oprogramowania, które skutecznie wsparłoby zarządzanie finansami, łańcuchem dostaw i projektami realizowanymi przez firmę. Wybór padł na platformę IFS Cloud.

Wdrożenie systemu IFS Cloud zapewni Lujatalo między innymi:

  • Natychmiastowy i przejrzysty dostęp do aktualizowanych w czasie rzeczywistym danych o stanie procesów biznesowych firmy, co umożliwi szybkie podejmowanie trafnych decyzji i zdobycie przewagi nad konkurencją
  • Otwartą i opartą na API architekturę interfejsu, która pozwoli efektywnie wykorzystać istniejące rozwiązania biznesowe firmy.

Firma w pierwszej kolejności wdroży moduły odpowiedzialne za finanse, łańcuch dostaw, fakturowanie elektroniczne, obieg dokumentów i częściowo produkcję. Wkrótce zostaną także wprowadzone inne funkcje, takie jak CRM (zarządzanie relacjami z Klientem). Wdrożenie obejmie 150 użytkowników w całej Finlandii, głównie zespoły ds. finansów i zaopatrzenia.

Źródło: IFS.com

„Jesteśmy jednym z czołowych graczy w branży budowlanej, a nasza siła opiera się między innymi na ciągłym rozwoju oraz zwiększaniu wydajności i rentowności. Rozumiemy, że utrzymanie się na pozycji lidera wymaga od nas dbałości o wysoką jakość procesów, podejmowania szybkich i trafnych decyzji oraz poprawy efektywności operacyjnej. Gdy przyszło do zastąpienia naszego obecnego oprogramowania ERP, uznaliśmy, że platforma IFS Cloud będzie najlepszym rozwiązaniem spełniającym nasze oczekiwania. Zależało nam szczególnie na elastyczności biznesowej, którą system IFS oczywiście zapewnia. Jesteśmy również pewni, że IFS zapewni nam najlepsze wsparcie i obsługę  przez cały czas korzystania z platformy IFS Cloud” – mówi Mikko Isotalo, CEO w Lujabetoni.