Polski producent instalacji rurowych wybiera IFS Cloud

Polski producent instalacji rurowych wybiera IFS Cloud

Polski producent instalacji rurowych wybiera IFS Cloud

Firma KAN to czołowy polski producent rurowych instalacji grzewczych i wodnych, który w obliczu gwałtownego rozwoju postanowił wdrożyć oprogramowanie IFS Cloud ERP. Nowe rozwiązanie wesprze wszystkie kluczowe potrzeby firmy, standaryzując jej procesy biznesowe, usprawniając łańcuch dostaw oraz przyspieszając ekspansję marki na rynki międzynarodowe.

Polskie przedsiębiorstwo KAN to wiodący producent rurowych instalacji grzewczych i wodnych oraz technologicznych sprzedawanych pod marką KAN-therm. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia ponad tysiąc osób, a usługi KAN są oferowane w 68 krajach. W związku z planem kontynuowania rozwoju marki, a co za tym idzie – budową nowych zakładów produkcyjnych i ekspansją na rynki zagraniczne, dotychczas stosowane rozwiązanie systemowe przestało być wystarczające względem rosnących oczekiwań. Okres poszukiwań kompleksowego rozwiązania, które sprostałoby potrzebom KAN, zakończył się decyzją o wdrożeniu platformy IFS Cloud ERP.

Wykorzystanie możliwości systemu IFS Cloud pozwoli producentowi min. na:

  • podniesienie jakości produktów i usług,
  • zwiększenie efektywności dostaw,
  • usprawnienie raportowania,
  • dostęp do danych w czasie rzeczywistym,
  • konsolidację architektury aplikacji,
  • szybką reakcję na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

Firma KAN zdecydowała się także na zakup usługi IFS Success Services, która zapewni stałą aktualizację i optymalizację systemu.

Pierwszy etap wdrożenia obejmie 6 modułów funkcjonalnych IFS Cloud: finanse, kary i płace, produkcję, łańcuch dostaw, kontroling oraz zarządzanie relacjami z klientem (CRM). Docelowo z oprogramowania korzystać będzie 700 użytkowników w oddziałach firmy w 6 krajach.

Źródło: IFS.com

„Dzięki rozwiązaniu firmy IFS mamy możliwość usprawnienia każdego elementu naszej działalności w ramach jednej platformy opartej na chmurze. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla zwiększenia naszej efektywności i przyspieszenia ekspansji na rynkach międzynarodowych. Mamy pełne zaufanie do wiedzy i profesjonalizmu, jakimi wykazał się zespół IFS od chwili rozpoczęcia współpracy z nami, i do tego, że rozwiązanie IFS Cloud spełni nasze oczekiwania i pozwoli z sukcesem realizować cele biznesowe” – mówi Łukasz Urbaniak, dyrektor IT w Grupie KAN.