Szwedzki producent papieru migruje do IFS Cloud

Szwedzki producent papieru migruje do IFS Cloud

Szwedzki producent papieru migruje do IFS Cloud

Nordic Paper to szwedzki producent papieru specjalistycznego, który podjął decyzję o uaktualnieniu dotychczasowego oprogramowania EAM i przejściu do IFS Cloud. Nowe rozwiązanie skutecznie wesprze dynamiczny rozwój firmy i pomoże zwiększyć wydajność jej globalnych operacji.

Dzięki wdrożeniu IFS Cloud przedsiębiorstwo zyska m.in. pomoc przy cyfryzacji operacji, maksymalizacji czasu pracy oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i usprawnieniu konserwacji w skandynawskich papierniach. Ponadto nowe oprogramowanie zapewni Nordic Paper odpowiednią platformę do przyszłego rozwoju – elastyczność systemu pozwoli firmie bezproblemowo dostosować się do dostarczania rozwiązań, które są w danym momencie najbardziej adekwatne do potrzeb docelowych odbiorców.

Możliwości systemu będą wykorzystywane przez około 400 użytkowników pracujących w centrali producenta w Karlstad w Szwecji lub w jednej z papierni firmy w Skandynawii. Przedsiębiorstwo skorzysta z szerokiej gamy zintegrowanych modułów dostępnych w ramach IFS Cloud, min. z modułów Zaopatrzenia, Finansów i Utrzymania ruchu.

Źródło: IFS.com

„Szukaliśmy rozwiązania do zarządzania majątkiem firmy, które zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i zwiększoną wydajność operacyjną. Rozważaliśmy inne opcje, IFS Cloud był intuicyjnym wyborem.” – mówi Patric Johansson, kierownik ds. IT w Nordic Paper.

„Od dawna współpracujemy z firmą IFS i zawsze byliśmy pod wrażeniem jakości jej rozwiązań oraz dogłębnej wiedzy specjalistycznej w branży celulozowo-papierniczej. Jesteśmy przekonani, że IFS Cloud odegra kluczową rolę przy naszych ambitnych planach rozwojowych oraz zapewni, że nasze papierowe produkty trafiają na rynek szybko i w ekonomicznie efektywny sposób, zapewniając optymalną obsługę klienta” – dodaje.