System IFS dla branży naftowo – gazowej

System IFS dla branży naftowo-gazowej

System IFS dla branży naftowo – gazowej

BW Energy to globalna firma zajmująca się poszukiwaniem i wydobyciem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Szukając systemu, który zapewniłby spółce wysoką wydajność operacyjną oraz pozwoliłby skutecznie ograniczyć emisje dwutlenku węgla, przedsiębiorstwo wybrało rozwiązanie o możliwościach najlepiej spełniających te oczekiwania – to właśnie system IFS wesprze działania napędzające globalny rozwój pól naftowych firmy.

Działająca w branży naftowo – gazowej globalna firma BW Energy postanowiła zwiększyć wydajność swoich działań w obrębie całego przedsiębiorstwa – od zarządzania aktywami i łańcuchem dostaw po zarządzanie kapitałem ludzkim i finanse. W tym celu spółka zdecydowała się na wdrożenie nowego wsparcia ERP, gdzie rozwiązaniem, którego oferowane możliwości najlepiej spełniły wymagania marki, okazał się system IFS. IFS umożliwi firmie nie tylko osiągnięcie większej wydajności operacyjnej, oprogramowanie będzie także wykorzystywane przy replikacji danych między jednostkami offshore a biurami onshore.

W związku z postępującym rozwojem pól naftowych i usprawnieniem konserwacji morskich aktywów produkcyjnych, system pomoże BW Energy także przy zarządzaniu emisją dwutlenku węgla. Nowe korzyści pozwolą z wyprzedzeniem planować i konserwować zasoby, umożliwiając firmie łatwe i szybkie wprowadzanie zmian.

Oprogramowanie IFS zostanie początkowo wdrożone w oddziałach firmy w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Brazylii, Afryce Zachodniej i Singapurze. W przyszłości spółka planuje wprowadzić rozwiązanie w kolejnych lokalizacjach w innych krajach.

Źródło: IFS.com

„Koncentrujemy się na odblokowaniu sprawdzonych na całym świecie morskich zasobów ropy i gazu, ale wykorzystując istniejącą infrastrukturę, która prowadzi do szybszej realizacji projektów i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Nasza strategia, wspierana przez technologię IFS, umożliwi nam rozwój pól niskoemisyjnych, które pomoże nam w transformacji energetycznej” – mówi Knut R. Sæthre, dyrektor finansowy BW Energy.

„Doświadczenie IFS w branży naftowej i gazowniczej znajduje odzwierciedlenie w bogatej funkcjonalności oprogramowania. Jego zdolność do wspierania wielu działań biznesowych, wraz z możliwościami ERP i EAM, pomoże nam szybko i skutecznie realizować nasze liczne cele, jednocześnie zapewniając elastyczność niezbędną do poruszania się w szybko zmieniającym się środowisku rynkowym i regulacyjnym” – dodaje.