IFS wyborem linii lotniczej Viva Air

IFS wyborem firmy lotniczej Viva Air

IFS wyborem linii lotniczej Viva Air

Jeden z wiodących tanich przewoźników z Ameryki Łacińskiej zdecydował się na wdrożenie oprogramowania IFS w celu uzyskania skutecznego wsparcia przy optymalizacji operacji technicznych, napraw i remontów (MRO) oraz planowania rosnącej floty samolotów.

W ciągu ostatnich 10 lat, firma Viva Air „rozwinęła skrzydła” i stała się jednym z głównych przewoźników lotniczych w Ameryce Łacińskiej. Linia lotnicza obecnie obsługuje ponad 20 tras na terenie Kolumbii i Peru, międzynarodowe trasy do Meksyku oraz codzienne przeloty do USA. W związku z tym, że firma planuje ekspansję międzynarodową m.in. na terenie Brazylii, Argentyny i Chile, flota linii lotniczej Viva Air- którą obecnie stanowi 21 samolotów Airbus – ma się dwukrotnie zwiększyć w przeciągu najbliższych 5 lat. W celu sprostania ambitnym planom, przewoźnik zdecydował się na przejście na oparte na chmurze rozwiązanie IFS.

Jak system IFS MRO wspomoże działania i dalszy rozwój marki Viva Air? Wdrożenie zintegrowanego rozwiązania ułatwi m.in. serwis i eksploatację wyposażenia w zakresie zarządzania dostawcami, planowania obsługi technicznej i produkcji, logistyki oraz zarządzania konfiguracją i świadczeniami gwarancyjnymi. Wybrane oprogramowanie umożliwi także połączenie różnych systemów w jeden widok, co pozwoli na skuteczniejsze skalowanie organizacji.

„Po szczegółowej ocenie, zdecydowano, że IFS zapewni najlepsze rozwiązanie technologiczne dla rynku Ameryki Łacińskiej, szczególnie pod względem wsparcia dla linii lotniczej obsługującej wiele certyfikatów przewoźnika lotniczego (AOC), z planowanymi kolejnymi certyfikatami AOC” – powiedział Francisco Lalinde, dyrektor operacyjny w Viva Air. „IFS zapewnia firmie Viva Air solidną podstawę opartą na chmurze, umożliwiającą firmie dalszy rozwój działalności, floty i tras w nadchodzących latach”.

„Wybór Viva Air pokazuje, że IFS nadal jest głównym rozwiązaniem wybieranym do planowania i realizacji konserwacji – nie tylko w obu Amerykach, ale i na całym świecie. Linie lotnicze zdają sobie sprawę, że oprogramowanie IFS do obsługi technicznej zapewnia idealną równowagę między wykorzystaniem floty a wydajnością obsługi technicznej” – dodaje Scott Helmer, prezes ds. przemysłu lotniczego i obronnego w firmie IFS.

Viva Air to kolejny klient komercyjnych linii lotniczych, który wybrał rozwiązanie IFS i tym samym dołączył do grona takich amerykańskich operatorów lotniczych jak m.in. LATAM, Copa Airlines, Cape Air oraz PSA Airlines.

Źródło: IFS.com