IFS dla Aston Martin Cognizant F1 Team

IFS dla Aston Martin Cognizant F1 Team

F1CzystyCzysty (1)

IFS wspiera działania zespołu Aston Martin Cognizant F1 przy optymalizacji i raportowaniu kosztów finansowych. Wraz z początkiem nowego sezonu zawodów Formuły 1, zostały wprowadzone nowe wymogi dotyczące limitów kosztów wyścigów. Nałożona przez Międzynarodową Konfederację Samochodową (FIA) zasada kontroli wydatków, spowodowała, że zespoły F1 zaczęły szukać najlepszego sposobu na poradzenie sobie z narzuconymi ograniczeniami. Tutaj z pomocą przychodzi system IFS. Grupa Aston Martin F1 Team postawiła na wdrożenie rozwiązania globalnej firmy i wybrała oprogramowanie, które znalazło ważne zastosowanie przy nadzorowaniu wydatków, wsparciu wyborów inwestycyjnych oraz podejmowaniu istotnych decyzji dotyczących samorozwoju organizacji.

Obecny sezon wyścigów Formuły 1 rozpoczął się nie tylko od dostarczenia nowej dawki wrażeń fanom sportu, ale także wprowadzeniem nowych wymogów przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Organ zarządzający dyscypliną zarządził wprowadzenie zasad dotyczących nowych limitów względem kosztów zawodów, gdzie ograniczeniu zostały poddane roczne wydatki związane z poprawkami osiągów maszyn wyścigowych. W związku z takim ogłoszeniem, wiele organizacji związanych z F1 zaczęło poszukiwać rozwiązania, które zapewni odpowiednie wsparcie przy optymalizacji operacji finansowych.

Wymaganiom postawionym przez grupę związaną z wyścigami Formuły 1- Aston Martin Cognizant F1 Team- sprostał system IFS. Możliwości oprogramowania  w pełni pokryły zapotrzebowania zespołu F1, dostarczając najlepsze wsparcie dla produkcji, operacji biznesowych i sprawozdawczości finansowych.

„IFS dał nam idealną platformę, na której możemy budować. Pozwala nam naprawdę zrozumieć, na co wydajemy nasze pieniądze, dzięki szczegółowej analizie kosztów, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić. Możemy śledzić nasze zapasy i odpowiadać na pytania typu „jakie części są dla nas dostępne?” W jakim stanie są? Ile części znajduje się w budynku i ile kosztuje każda?” — mówi Robert Yeowart, , dyrektor finansowy Aston Martin F1.

Jakie korzyści zespół Aston Martin F1 zyska dzięki pomocy wybranego rozwiązania?

  • Szczegółową analizę kosztów ponoszonych przez organizację.
  • Analizę wskaźnika ‘funt na czas’, co umożliwia wgląd w koszt jednego uaktualnienia w porównaniu z innymi i wynikającymi w ten sposób poprawami wydajności w czasie trwania okrążenia dla każdego porównywanego wariantu.
  • Dokładne śledzenie zapasów, zapewniające że koszt danych części nie jest przypisany do nieodpowiedniego roku obrachunkowego.
  • Usprawnienie działania obiegu danych, sporządzania analiz i planowania.
  • Dokładny nadzór i kontrola nad wydatkami przy nowo wprowadzonych limitach.

„IFS może pomóc mojemu zespołowi w spełnieniu przepisów dotyczących limitów kosztów poprzez usprawnienie naszego planowania, naszych danych i naszych analiz. Pomaga nam zrozumieć, na co wydaliśmy do tej pory nasze pieniądze, co zostało nam do wydania w ramach limitu i jak planujemy je wydać. Pozwala nam analizować, gdzie zwiększamy wydajność samochodu i czy jest to najlepsze wykorzystanie naszych ograniczonych zasobów. Gwarantuje to, że kiedy zgłaszamy się do FIA, jesteśmy w 100 procentach pewni, że dostarczane przez nas informacje są dokładne i dokładnie takie, jakie są wymagane” —dodaje Robert Yeowart.

Źródło: IFS.com

linia