Wiodący dostawca maszyn wytrzymałościowych wdraża IFS Cloud

Wiodący dostawca maszyn wytrzymałościowych wdraża IFS Cloud

ZwickRoell GmbH & Co.KG, uznany na arenie międzynarodowej producent systemów i urządzeń do badania wytrzymałości materiałów i komponentów, podjął decydujący krok w kierunku optymalizacji swoich operacji i zwiększenia elastyczności biznesowej, wybierając system IFS Cloud ERP. Ta strategiczna decyzja jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe, w tym zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw i rosnące zapotrzebowanie na automatyzację procesów.

Decyzja o wdrożeniu rozwiązania IFS Cloud ERP wynikła z konieczności dostosowania się przedsiębiorstwa do współczesnych wyzwań biznesowych. Dotychczas stosowane systemy ERP i CRM nie były w stanie sprostać rosnącym wymaganiom ZwickRoell. W obliczu dynamicznych przemian w branży, takich jak konieczność osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju oraz adaptacja do coraz bardziej zautomatyzowanego otoczenia, firma poszukiwała rozwiązania, które usprawniłoby codzienne operacje i zminimalizowało ryzyko operacyjne w obszarze IT.

Wprowadzenie nowego rozwiązania pozwoli producentowi na skonsolidowanie rozproszonych systemów oraz uproszczenie procesów operacyjnych, co przełoży się na wzrost efektywności. Dzięki platformie IFS Cloud, firma zyska dostęp do spójnej, elastycznej platformy cyfrowej, dostosowanej do potrzeb złożonego cyklu produkcji – począwszy od fazy rozwoju produktu, aż po obsługę serwisową i konserwację.

Jedną z głównych zalet platformy IFS Cloud jest jej model „evergreen”, który umożliwi ZwickRoell bezproblemową integrację z elastycznymi aplikacjami biznesowymi, obejmującymi obszar ERP, Zarządzania Aktywami Przedsiębiorstwa (EAM) oraz Zarządzania Usługami Terenowymi (FSM), według potrzeb, co pozwoli na stworzenie solidnej podstawy danych w całej organizacji. Dzięki temu firma będzie mogła szybciej uzyskać wartościowe wnioski i zminimalizować koszty operacyjne. Dodatkowo, IFS Cloud umożliwi także łatwą integrację użytkowników z systemami MS Dynamics CRM, co było jednym z kluczowych wymagań przedsiębiorstwa.

Wdrożenie systemu IFS Cloud obejmie 1390 użytkowników w dwóch lokalizacjach w Niemczech i Austrii, z planem globalnego wdrożenia trwającym 18 miesięcy. To partnerstwo nie tylko dostarczy zaawansowane narzędzie do zarządzania, ale także umożliwi transformację procesów biznesowych, sprawiając, że firma stanie się bardziej wydajna, bardziej odporna na zmiany i lepiej przygotowana na przyszłe wyzwania branżowe.

Źródło: IFS.com