KLN Family Brands

3 miesiące, kilka milionów dolarów różnicy - IFS Applications w KLN Family Brands

KLN Family news

W dużych firmach z branży produkcyjnej często pojawiają się problemy związane z widocznością stanów magazynowych. Zbyt duże załadowanie może doprowadzić do spadku efektywności przedsiębiorstwa. Z taką trudnością musiała zmierzyć się firma KLN Family Brands – znany amerykański producent artykułów spożywczych i karmy dla zwierząt. Problem udało się rozwiązać dzięki implementacji systemu naszego partnera biznesowego- IFS Applications.

KLN Family Brands to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo produkcyjne, będące właścicielem wielu znanych marek, takich jak NutriSource Pet Foods i Kenny’s Candy & Confections. Do tej pory firma korzystała z kilku niespójnych rozwiązań typu ERP, które zaczęły stopniowo ograniczać jej możliwości przerobowe. Aby spółka mogła nadal się rozwiać, konieczna była zmiana narzędzi IT. W tym celu przeprowadzono analizę porównawczą wśród kluczowych dostawców i wybrano oprogramowanie najlepiej dopasowane do specyfiki działalności KLN Family Brands – system IFS Applications.

Wdrożenie nowego rozwiązania zaczęło przynosić zyski w bardzo szybkim czasie. Już po 3 miesiącach od uruchomienia systemu w środowisku produkcyjnym, udało się ograniczyć wartość magazynu wyrobów gotowych o 4 miliony USD.

„System IFS Applications całkowicie zmienił sposób realizacji newralgicznych procesów biznesowych w naszej firmie, między innymi zarządzania zapasami i monitorowania partii produktów” — mówi Lance Schultz, IT Manager w KLN Family Brands. „Istotnym elementem, który w znacznym stopniu zadecydował o sukcesie przedsięwzięcia, była możliwość bezpośredniej współpracy z IFS”. – dodaje Lance Schultz.

System ERP firmy IFS dedykowany dla sektora spożywczego oferuje niestandardowe funkcjonalności , a także umożliwia komunikację z funkcjonującymi w przedsiębiorstwie wcześniejszymi, nietypowymi systemami, pochodzącymi od innych producentów. Warto również nadmienić, że IFS Applications 10 to kompletne oprogramowanie klasy ERP , które świetnie poradzi sobie zarówno z procesami produkcyjnymi i stanami magazynowymi, jak i z zarządzaniem projektami, łańcuchem dostaw, finansami czy majątkiem i serwisem.

Więcej informacji na temat wdrożenia IFS Applications 10 najnowszą metodyką znajdziesz tutaj: https://l-systems.pl/ifs-formularz/

linia