Wzrost przychodów w firmie Kamstrup dzięki systemowi IFS

Wzrost przychodów w firmie Kamstrup dzięki systemowi IFS

IFS Applications™ 10 w chmurze zapewni globalną skalowalność wiodącemu dostawcy inteligentnych systemów pomiarowych Kamstrup, który przymierza się do globalnej ekspansji biznesowej.

IFS informuje, że Kamstrup, jeden z wiodących światowych dostawców inteligentnych rozwiązań do pomiaru zużycia energii i wody, zdecydował się wdrożyć kompleksowe rozwiązanie ERP firmy IFS w całej organizacji, aby sprostać wymaganiom związanym z agresywnym rozwojem.

Po prawie rocznej fazie ewaluacji, w której wzięło udział pięciu dostawców, Kamstrup wybrał IFS. Będzie to rozwiązanie do zarządzania w chmurze, które obejmuje wszystkie kluczowe procesy biznesowe, w tym łańcuch dostaw, logistykę, planowanie, sprzedaż, serwis, projekty klientów i finanse.

Nowa platforma ERP to podstawowy projekt leżący u podstaw strategii Kamstrup, której celem jest zwiększenie sprzedaży do 10 mld DKK (1,5 mld USD) w ciągu 10 lat. Obecny poziom wynosi 2,4 mld DKK (345 mln USD).

Kamstrup, który jest w 100 procentach własnością duńskiej firmy energetycznej OK, zatrudnia 1500 pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie. Dostarcza inteligentne liczniki, systemy zdalnego odczytu i narzędzia analityczne, które pomagają przedsiębiorstwom użyteczności publicznej ograniczyć straty energii i wody oraz zoptymalizować ich działalność.

„Obecnie korzystamy z 25-letniej platformy ERP, którą stale rozwijamy, ale która nie wspiera naszej wizji przyszłości” – powiedział Peter Falden Jensen, wiceprezes Grupy IT. „Staraliśmy się wybrać pakiet ERP oferujący w standardzie wszechstronne możliwości, które będą w stanie nadążyć za naszymi planami ekspansji i pozwolą nam skalować w inny sposób niż dotychczas. Nasza działalność szybko się przekształca dzięki coraz bardziej zglobalizowanym łańcuchom dostaw i dystrybucji, usługom dodatkowym itp. Decydując się na IFS Applications jesteśmy przekonani, że otrzymujemy platformę, która pomoże firmie rozwijać się, a nie spowalniać”.

Przejście na standardową platformę jest dla firmy Kamstrup poważną zmianą. Jak wyjaśnił Jensen: „Musimy przestać polegać na potencjalnie ryzykownych modyfikacjach kodu i przekonać się, w jaki sposób rozwiązanie IFS, które opiera się na najlepszych praktykach branżowych i oferuje szerokie możliwości konfiguracji, może usprawniać nasze procesy biznesowe. Dlatego tak ważne jest, aby platforma zapewniała elastyczność, która pozwoli naszym użytkownikom na znalezienie idealnego sposobu pracy.”

Kamstrup zdefiniował 14 obszarów testowych, według których oceniani byli dostawcy ERP, a byli za to odpowiedzialni menedżerowie odpowiedzialni za biznes i eksperci merytoryczni, nie zaś menedżerowie IT. To właśnie osoby odpowiedzialne za biznes firmy ostatecznie wybrały system IFS Applications.

Jensen dodał: „Grupa IT była zadowolona z wyboru. Kamstrup ma produkcję opartą na metodologii lean, która w dużym stopniu wykorzystuje robotykę i ścisłą integrację z ERP. Chcielibyśmy jeszcze lepiej wykorzystać system ERP, a IFS ma bardzo silną pozycję w tym obszarze. Jesteśmy pod szczególnym wrażeniem realizacji logistyki produkcji. IFS wyróżnia się również na tle konkurencji łatwością obsługi interfejsu IFS Lobby.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS Nordics, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z firmą Kamstrup i możliwością wsparcia jej globalnej ekspansji. Decyzja o wyborze naszego rozwiązania jest kolejnym dowodem na wiodącą pozycję IFS w dziedzinie produkcji. Dołożymy wszelkich starań w szybkiej realizacji projektu.”

System IFS jest obecnie wdrażany dla ponad 700 pracowników w międzynarodowych oddziałach firmy.

Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób IFS wspiera producentów, można znaleźć na stronie www.ifsworld.com/corp/industries/manufacturing/.

Kamstrup

O firmie Kamstrup

Kamstrup jest wiodącym światowym dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie pomiaru energii i wody. Od czasu założenia firmy przez Olafa Kamstrupa w Danii w 1946 roku, unikatowa technologia i wiedza fachowa Kamstrup stały się fundamentem, który pozwala na transformację przedsiębiorstw i rynków, tworząc bardziej efektywne sposoby pracy. Firma Kamstrup, należąca do duńskiej spółki OK, zatrudnia pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie, a liczba regionów, w których prowadzi działalność, stale rośnie w ramach globalnej ekspansji. www.kamstrup.com

Żródło : https://www.ifsworld.com/pl/news-and-events/newsroom/2019/06/13/ifs-to-power-kamstrups-ambitious-revenue-growth-plans/

linia