Migracja do iScala 3.1 na Uczelniach Wyższych


Kontynuując współpracę z Uczelniami Wyższymi i chcąc zapewnić im dostęp do najnowszej wersji systemu iScala, w maju tego roku rozpoczęliśmy prace nad nową wersją pakietu dydaktycznego.

Nowa wersja pakietu obejmie:

1. Najnowszą wersję systemu Epicor iScala - iScala 3.1

2. Nowe prezentacje dla wykładowców

3. Zaktualizowane instrukcje oraz zadania pomagające w prowadzeniu zajęć ze studentami

 

Więcej informacji na temat Pakietów Edukacyjnych ERP dla Uczelni Wyższych znajduje się TUTAJ.

L-Systems sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Dołącz do nas w Dniu Klienta Epicor!


Dzień Klienta Epicor

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Dniu Klienta Epicor 2017. Zarejestruj się już teraz, aby zdobyć więcej informacji o rozwiązaniach Epicor, spotkać się z innymi Klientami i dowiedzieć się w jaki sposób osiągnąć sukces!

 

Szczegóły spotkania 

Data: 13 Czerwca 2017

Godzina: 09:30

Miejsce: Hotel Klub Sosnowy

Adres: ul. Traktat Lubelski 40a, 04-870 Warszawa

Dzień Klienta Epicor - program

Aby dowiedzieć się więcej, wyślij email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zarejestruj się już teraz i uzyskaj więcej informacji. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dzień Klienta Epicor - rejestracja

Kongres IFS - L-Systems partnerem rocznicowego kongresu IFS


W dniach 17-19 maja odbył się kongres IFS nawiązujący do 25 lecia działalności na rynku polskim. Na Kongres IFS 2017 przyjechał do Polski prezes korporacji IFS - Alastair Sorbie, który podczas inauguracyjnej Sesji Plenarnej w dniu 18 maja podzielił się z uczestnikami informacjami na temat korporacji IFS i jej planów. 

 kongres ifs

Kilkuset użytkowników systemu IFS Application miało okazję zapoznać się z wieloma sesjami tematycznymi. Program Kongresu obejmował sesje plenarne oraz bloki sesji równoległych w pięciu salach konferencyjnych. W sumie odbyło się kilkadziesiąt prezentacji dotyczących zastosowania rozwiązań firmy IFS w różnych obszarach funkcjonalnych. Prezentacje poprowadzili eksperci IFS. W trakcie konferencji wielu klientów IFS podzieliło się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z wdrożenia i użytkowania systemu IFS Applications. Partnerzy biznesowi IFS zademonstrowali swoje rozwiązania uzupełniające IFS Applications, a także przedstawili swoje doświadczenia we wdrażaniu systemu w Polsce.

Podczas kongresu nasza firma prezentowała systemy przez nas oferowane na stoisku firmowym. W pierwszy dzień konferencji Prezes L-Systems Robert Pawlak poprowadził sesję pt.:

„Kompleksowe środowisko biznesowe – nieoczywiste rozwiązania L-Systems”.

kongres ifs

L-Systems sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej 


Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku, a każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

L-Systems sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Kolejny raz mieliśmy przyjemność wspierać Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną i ich młodych uczestników. To już 9 raz, kiedy nasze wsparcie zostało uhonorowane okolicznościowym dyplomem wręczonym przez rektora Wyższej Szkoły Logistyki Pana prof. zw. dr hab.  Andrzeja Korzeniowskiego dr h.c.

L-Systems sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zwycięzcą tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie. W nagrodę otrzymał m.in. symboliczny indeks i zwolnienie z opłat za studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, zaświadczenie o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu zawodowego, laptopa, zestaw SITA i komputerowy kurs językowy, płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel lub karnet edukacyjny na wybrane szkolenie, książki i inne upominki.

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna nie odbyłaby się bez wsparcia patronów, sponsorów i fundatorów nagród, którzy chętnie i aktywnie angażują się w kształcenie przyszłej kadry logistycznej. Patronat Honorowy nad IX edycją objął Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronat Merytoryczny sprawował Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami konkursu były wiodące przedsiębiorstwa z branży TSL. Sponsorzy złoci to: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Wśród sponsorów srebrnych znaleźli się: PKN EPAL, DHL Parcel i PEKAES. Partnerem Olimpiady była firma TSLogistic. Sponsorzy brązowi to: GLS, L-Systems, WTB Kancelaria Brokerska i Transmeble International.

O promocję wydarzenia dbało szerokie grono patronów medialnych – mediów lokalnych, branżowych i edukacyjnych. Znaleźli się wśród nich: Głos Wielkopolski, Telewizja WTK, epoznan.pl, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

L-Systems MWM wspomaga obsługę magazynu w Pawbol Sp. z o.o.


Firma Pawbol uznany w Polsce i Europie producent osprzętu elektrotechnicznego wdrożyła rozwiązanie L-Systems MWM, w zakresie obsługi operacji magazynowanych za pomocą przenośnych terminali kodów kreskowych. 

Celem wdrożenia było usprawnienie wykonywania operacji magazynowych oraz minimalizacja pomyłek z tym związanych. Wdrożeniem zostały objęte procesy przyjęć surowców, przyjęć towarów handlowych, wydań surowców do produkcji, przesunięć międzymagazynowych, przyjęć wyrobów gotowych do magazynów oraz ich wydań pod zamówienia. Dodatkowym elementem objętym wdrożeniem była funkcja zamykania zleceń produkcyjnych, w momencie zakończenia przyjęcia wszystkich wyrobów gotowych, w ramach danego zlecenia produkcyjnego. 

Uruchomienie L-Systems MWM pozwoliło na obsługę rosnącej ilości operacji magazynowych przy jednoczesnej eliminacji pomyłek z nimi związanych. Potrzebowaliśmy systemu łatwego w obsłudze, w stu procentach uwzględniającego naszą specyfikę pracy, w pełni zintegrowanego z systemem ERP. L-Systems MWM spełnił nasze oczekiwania, jego bogata funkcjonalność i elastyczność nie tylko zaspokoiła bieżące potrzeby naszego przedsiębiorstwa, ale jego posiadanie nie stanowi bariery do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa, co przy dużej dynamice rozwoju naszej firmy było dla nas szczególnie istotne” powiedział Paweł Łuczak – prezes Pawbol Sp. z o.o.

L-Systems MWM wspomaga obsługę magazynu w Pawbol

Więcej informacji na temat systemów kodów kreskowych L-Systems MWM.

L-Systems wspiera kontrolę profili aluminiowych w Albatros Aluminium


Firma Albatros Aluminium - producent profili aluminiowych, wdrożyła pod zamówienie rozwiązanie L-Systems MES, w zakresie raportowania realizacji zleceń produkcyjnych oraz ich planowania.

Celem wdrożenia była optymalizacja planowania zleceń produkcyjnych dla wydziałów pras i fabrykacji oraz zapewnienie aktualnej informacji o statusie realizacji zleceń produkcyjnych, na każdym z tych wydziałów.

Moduł planistyczny w pełni uwzględnia specyfikę tłoczni profili aluminiowych, uwzględniając m.in. stop, typ starzenia, długość, zużycie matrycy itp. Moduł raportujący pozawala m.in. na raportowanie czasu operacji, wydawanie materiałów, drukowanie etykiet, bieżące śledzenie statusu każdej partii produkcyjnej, na poziomie zdefiniowanej jednostki logistycznej np. palety, części palety, kosza, kartonu, opakowania. Zastosowanie kodów kreskowych oraz pełna integracja z systemem ERP minimalizuje czas raportowania oraz eliminuje ewentualne błędy. 

Wdrożenie systemu MES L-Systems zminimalizowało obsługę administracyjną produkcji oraz zdecydowanie poprawiło przepływ informacji pomiędzy planowaniem a realizacją. Planiści są informowani o przebiegu produkcji „on-line”, dzięki czemu odpowiednie działania mogą podjąć bezzwłocznie, w momencie zaistnienia zdarzeń działań takich wymagających, bez konieczności czekania na zakończenie zlecenia produkcyjnego. Dzięki temu możemy utrzymywać wskaźnik obsługi klienta na bardzo wysokim poziomie. Dzięki lepszej kontroli przepływu produkcji zwiększyła się także efektywność pracy ludzi i wykorzystania maszyn. Autoryzacja każdej rejestracji w systemie MES i ciągła kontrola jakości pozytywnie wpłynęła na wskaźnik reklamacji” – powiedział Łukasz Kalenik – dyrektor logistyki w firmie Albatros Aluminium Sp. z o.o.

L-Systems wspiera kontrolę profili aluminiowych w Albatros Aluminium

Życzenia wielkanocne


Ciepłych i pełnych refleksji Świąt Wielkiej Nocy, a także zdrowia, zdrowia i jeszcze raz satysfakcji w życiu zawodowym i prywatnym życzy L-Systems.

Życzenia

Panel Ekspercki - Przemysł 4.0


Firma L-Systems wzięła udział w Panelu Eksperckim organizowanym przez firmę BPC Group będących wstępem do konferencji „Inteligentna fabryka – pełna automatyzacja przemysłu”.

Spotkanie odbyło się we wrocławskim hotelu Haston City i wzięli w nim udział przedstawiciele dostawców systemów ERP oraz zagranicznych dostawców systemów MES i APS. L-Systems reprezentowało producentów rozwiązania IFS Applications 9 oraz Epicor ERP.

PANEL EKSPERCKI - Przemysł 4.0

Na spotkaniu omówiono punkty styczne rozwiązań ERP i APS/MES w kontekście przemysłu 4.0 a także szanse wejścia na rynek polski nowych dostawców. 

Według danych analitycznych BPC Group (źródło: http://synergia-it.pl) aż 64% przedsiębiorstw w zarządzaniu produkcją stosuje jedynie moduł rozwiązania klasy ERP. Wciąż wiele firm (18%) w obszarze produkcji korzysta z rozwiązań opartych o arkusze Excel. Stopień wykorzystania rozwiązań specjalistycznych dedykowanych produkcji kształtował się następująco:

 • 21% wykorzystuje rozwiązania klasy MES

 • 28% stosuje systemy SCADA

 • 31% wykorzystuje aplikacje w obszarze utrzymania ruchu (CMMS)

 • 13% korzysta z systemów klasy APS

 • 7% wykorzystuje technologię RFID

Oznacza to, iż wielu polskich producentów będzie musiało sięgnąć po narzędzia pozwalające na optymalizację swoich procesów, aby utrzymać swoją konkurencyjność zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. 

Spotkanie partnerów Epicor w Bracknell


 L-Systems uczestniczyło w warsztatach dla partnerów firmy Epicor dla regionu EMEA. Spotkanie odbyło się w Bracknell (europejskiej centrali firmy Epicor). 

Trzydniowe warsztaty zgromadziły partnerów firmy Epicor z takich krajów jak Anglia, Włochy, Szwecja, Polska, Malta, Estonia, Holandia. Tematyka spotkania obejmowała m.in. dostarczanie wartości (Value Base Solution) dla klientów końcowych z wykorzystanemu rozwiązań Epicor oraz sposób realizacji działań marketingowych w Social Mediach. 

Spotkanie partnerów Epicor w Bracknell

Ze strony Epicor pojawił się liczny zespół osób wspierających kanał partnerski pod względem sprzedażowym jak i marketingowym.

 Spotkanie partnerów Epicor w Bracknell

Najcenniejszym doświadczeniem pozyskanym na spotkaniu była wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami z wielu krajów i kultur. Jak niewiele jest różnic w świecie dostawców rozwiązań ERP.

iScala 3.1 - najnowsza wersja systemu Epicor iScala


W II kwartale 2017 Epicor wprowadza na rynek najnowszą wersję systemu Epicor iScala 3.1. Nowa wersja to zmiany funkcjonalne takie jak np. wprowadzenie Elektronicznej Platformy Zgodności pozwalającej na przetwarzanie danych systemowych na zakres i format danych wymaganych przez różnorodne instytucje państwowe. W nowej wersji duży nacisk położono także  na unowocześnienie interfejsu użytkownika.

Nowy interfejs (UI) zapewni m.in. większą łatwość użytkowania, łatwiejszy dostęp do kluczowych funkcjonalności aplikacji, uproszczenie konfigurowalności,  wiele predefiniowanych schematów kolorystycznych.

iScala 3.1

Podstawowa układ interfejsu składa się z następujących elementów

 • Struktury menu (1) z możliwością wyszukiwania funkcji systemowych (2)

 • Podpowiedzi w zakresie ostatnio używanych funkcji (3)

 • Ulubione funkcje użytkownika (4) zorganizowane w grupach

 • Okienko statusu (5) - wyświetlanie informacji takich jak bieżąca firma, roku obrotowego spółki, użytkownik, itd.

iScala 3.1

W ramach poruszania się po formatkach (ekranach wprowadzania danych) uwzględniono m.in.:

 • Przeglądarkowy interfejs wprowadzania danych

 • Uproszczone przełączanie między kartami aplikacji

 • Wybór predefiniowanych schematów kolorystycznych przypisanych użytkownikowi.

iScala 3.1

System Epicor iScala 3.1. został także wyposażony w menu kontekstowe umożliwiające wykonywanie dodatkowych działań, co dodatkowo usprawniło nawigację w ramach aplikacji. 

iScala 3.1

Wprowadzone zmiany pozwolą użytkowników aplikacji w uproszczony, a dzięki czemu jeszcze bardziej efektywny sposób pracować z aplikacją. 

Jednolity Plik Kontrolny - Epicor iScala JPK


Ministerstwo Finansów wprowadziło obowiązek przekazywania do urzędów kontroli skarbowej danych w postaci elektronicznych ksiąg podatkowych i dowodów księgowych.

Zbiór tych danych ma posiadać ustandaryzowany układ i format (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie. Ich struktura ma być oparta na aktualnej wersji specyfikacji pliku JPK – Jednolity Plik Kontrolny ( ang. Standard Audit File-Tax – SAF-T) , rekomendowanego przez OECD.

Opublikowano zestaw 7 struktur obejmujący najważniejsze księgi podatkowe i dowody księgowe. 

Są to:

 • Struktura 1 – księgi rachunkowe – JPK_KR

 • Struktura 2 – wyciąg bankowy – JPK_WB

 • Struktura 3 – magazyn – JPK_MAG

 • Struktura 4 – ewidencje zakupu i sprzedaży VAT – JPK_VAT

 • Struktura 5 – faktury VAT – JPK_FA

 • Struktura 6 – podatkowa księga przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR

 • Struktura 7 – ewidencja przychodów – JPK_EWP

Dla klientów systemu Epicor iScala firma L-Systems proponuje dostawę rozwiązania pozwalającego na generowanie wymaganych plików JPK (Jednolitych Plików Kontrolnych).

Rozwiązanie pozwala na indywidualne podejście do każdego użytkownika systemu Epicor iScala w zakresie plików JPK.  

Rozwiązanie składa się z dostawy narzędzia do przygotowywania plików JPK w formacie XML oraz usług związanych ich dostosowaniem (opracowaniem zapytań do bazy danych i ich testów). 

Rozwiązanie pozwala na generowanie plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_MAG, JPK_WB, JPK_KR, JPK_EWP.

Dodatkowe założenie dla JPK–VAT: Ministerstwo Finansów zakłada, iż JPK_VAT ma być identyczny z deklaracją VAT-7. Jeżeli generują Państwo VAT-7 bezpośrednio z systemu dodatkowe konsultacje nie są wymagane. W innym przypadku proponujemy Państwu dodatkowe konsultacje i rozwiązania. 

L-Systems srebrnym partnerem IFS


Z przyjemnością informujemy, że firma L-Systems została partnerem korporacji IFS o statusie IFS Silver Channel Partner.

L-systems srebrnym partnerem IFS

Partnerstwo z IFS pozwoli L-Systems na dostarczenie rozwiązań informatycznych w branżach, w których do tej pory nie byliśmy obecni.

Jesteśmy przekonani, iż nasze doświadczenie w realizacji projektów dla firm produkcyjnych w połączeniu z elastycznością funkcjonalną aplikacji pozwoli na stworzenie  ciekawej oferty  m.in. dla mniejszych przedsiębiorstw.

L-systems srebrnym partnerem IFS

L-Systems partnerem QlikView BI - nowy wymiar współpracy


Firma L-Systems będąca do tej pory certyfikowanym partnerem QlikView w wersji OEM (Powered by QlikView) - czyli wykorzystująca narzędzia QlikView w połączeniu z dostarczanym swoim klientom systemem Epicor ERP (QlikView dla Epicor) podpisała kolejną umowę w zakresie tego produktu. 

Umowa podpisana  została z Hogart Business Intelligence będącym QlikView Elite Solution Provider na partnerstwo w zakresie dystrybucji produktów Qlik w kanale Sub-Resellerskim.

Pozwala to nam na rozszerzenie naszej oferty i dostarczanie rozwiązań nie tylko dla klientów oprogramowania Epicor ERP ale również każdemu przedsiębiorcy szukającemu rozwiązań analitycznych. 

qlikview, partner qlikview, parter hogart, wdrożenia qlikview, wdrażamy qlikview

L-Systems – firma godna zaufania!


L-Systems od początku swojej działalności stawia na najwyższym miejscu swoje zobowiązania względem klientów. Owocuje to pełnym zaufaniem jakim obdarzają naszą firmę klienci.

Potwierdzeniem takiego podejścia do prowadzenia biznesu jest uzyskany przez nas certyfikat Firma Godna Zaufania. Jest on przyznawany za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec swoich klientów.

 Wyróżnienie to wzmacnia jeszcze naszą determinację w osiąganiu jak najwyższych standardów obsługi klientów. 

L-Systems wspiera raportowanie u producenta wiązek kablowych


Firma El-cab Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji wiązek kablowych dla autobusów, pojazdów wojskowych, maszyn rolniczych, pojazdów szynowych i branży morskiej wybrała system QlikView jako rozwiązanie w zakresie raportowania i analiz biznesowych. 

Celem wdrożenia była poprawa efektywności raportowania i analiz oraz odciążenie użytkowanego systemu ERP. 

Wdrożeniem QlikView objęte zostały wszystkie działy firmy EL-Cab i łącznie z rozwiązania korzysta obecnie 60 użytkowników. 

Rozwiązanie dostarczone i wdrożone zostało przez firmę L-Systems, która w ramach projektu przygotowała  3 rozbudowane aplikacje dla użytkowników końcowych w oparciu o stworzone modele danych w ramach integracji.

System Epicor ERP wersja 10 otrzymał certyfikat Technology Evaluation Centers


System Epicor został uznany za rozwiązanie umożliwiające zarządzanie różnymi stylami produkcji

Firma Epicor Software Corporation, światowy lider na rynku oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i handlu detalicznego, uzyskała certyfikat Technology Evaluation Centers (TEC) dla systemu Epicor ERP wersja 10. Najnowsza wersja rozwiązania Epicor ERP została wyróżniona w kategoriach: zarządzanie produkcją dyskretną, zarządzanie produkcją w trybie mieszanym, zarządzanie produkcją w małych i średnich przedsiębiorstwach, zarządzanie dystrybucją w firmach, a także pakiety finansowe oraz księgowość i oprogramowanie dla małych przedsiębiorstw.

"Już od ponad 40 lat Epicor pomaga producentom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw stawiać czoła wyzwaniom biznesowym i wykorzystywać nowe możliwości w dziesiątkach tysięcy zakładów produkcyjnych. Koncentrujemy się na dostarczaniu końcowych rozwiązań dla konkretnych branż. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie istnieją dwa identyczne przedsiębiorstwa. Dlatego staramy się zrozumieć sposób w jaki działają nasi klienci zajmujący się produkcją w poszczególnych branżach - umożliwia nam to sprostanie ich wyjątkowym wymaganiom" - powiedział Dick Schultz, director, product marketing w firmie Epicor. "Zdobycie certyfikatu TEC potwierdza wyjątkowe funkcjonalności ERP Epicor, zaprojektowane z myślą o wspieraniu różnorodnych procesów produkcyjnych naszych klientów" - dodał.

W efekcie porównania danych dotyczących systemów ERP, przygotowanego przez TEC, system firmy Epicor został określony jako jeden z najbardziej rozbudowanych i kompleksowych produktów ERP dla branży produkcji - taką samą ocenę uzyskały aplikacje finansowe i rozwiązania dla małych przedsiębiorstw oferowane przez firmę.1 "Jesteśmy zdania, że dzięki wysokiemu poziomowi wsparcia oraz cechom takim jak elastyczność i możliwość wyboru sposobu wdrożenia, system Epicor ERP wersja 10 osiąga silną pozycję na tle konkurencji" - powiedział Aleksey Osintsev, senior ERP analyst z Technology Evaluation Centers.

System Epicor ERP wersja 10 wprowadza szereg nowych aplikacji i technologii, które zmieniają sposób działania przedsiębiorstw. Łączy w sobie globalną funkcjonalność i efektywną technologię, dzięki czemu eliminuje  złożoność i sprawia,  że  korzystanie  z systemu ERP staje się  łatwiejsze  niż kiedykolwiek wcześniej, a sam system umożliwia współpracę użytkowników oraz zapewnia wysoką responsywność. Jednocześnie wspiera dzisiejsze normy biznesowe: współpracę, wybór, responsywność, prostotę oraz mobilność.

Solidnym fundamentem Epicor ERP wersji 10 jest Architektura Biznesowa Epicor ICE 3 wspierająca wydajność, skalowalność, interoperacyjność oraz prostotę użytkowania, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i złożoności prowadzenia działalności ze stuprocentowym wykorzystaniem technologii Microsoft®.

Dzięki możliwości dostępu do systemu z wielu urządzeń i rozszerzonym opcjom wdrożenia - stacjonarnie, w chmurze lub jako usługa zarządzana - Epicor ERP wersja 10 zapewnia spójne doświadczenia użytkowania, w jednym rozwiązaniu.

Więcej informacji na temat Epicor ERP wersji 10 znajduje się w raporcie TEC po adresem: http://tec.ec/217.

O firmie Technology Evaluation Centers (TEC)

Epicor ERP certyfikat Technology Evaluation Centers, certyfikat TEC

Jako wiodący na całym świecie dostawca narzędzi selekcji oprogramowania, usług i materiałów badawczych, firma Technology Evaluation Centers (TEC) pomaga firmom i organizacjom ocenić i wybrać najlepsze systemy oprogramowania dostosowane do ich potrzeb. Dzięki specjalistycznej wiedzy dotyczącej selekcji oprogramowania i zaawansowanym narzędziom decyzyjnym, TEC pomaga oszczędzić czas, koszty i ryzyko związane z wyborem systemów oprogramowania. Obecnie firma TEC jest uznawana za wiodącą firmę w branży doradztwa wyboru oprogramowania, posiada ponad 400 tysięcy abonentów swoich usług informatycznych, ocen oprogramowania i narzędzi selekcji. Więcej informacji znajduje się na stronie www.technologyevaluation.com.

O certyfikacji TEC

EPICOR ERP, certyfikat TEC, Epicor ERP wersja 10 otrzymał certyfikat Technology Evaluation Centers

Certyfikacja TEC jest niezależnym sposobem analizy i oceny produktu, który wymaga od dostawcy rozwiązań systemowych zademonstrowania cech i możliwości ocenianego produktu badaczom firmy TEC. Składa się na to skryptowa demonstracja produktu, podczas której analityk TEC ocenia cechy takie jak doświadczenie użytkowania, interfejs, workflow i główne funkcjonalności. Ponadto dostawca rozwiązania musi wypełnić szczegółowy kwestionariusz dotyczący funkcjonalności, aby możliwe było porównanie produktu z jego wzorami. Wszystkie produkty, które ukończą program certyfikacji otrzymują wyróżnienie "TEC Certified Product".

Źródło Epicor:  http://www.epicor.com/Poland/Press-Room/News-Releases/System-Epicor-ERP-wersja-10-otrzymal-certyfikat-Technology-Evaluation-Centers.aspx

Źródło TEC:  http://www.technologyevaluation.com/research/certification-report/Epicor-ERP-10-Certification-Report.html

Epicor wizjonerem w raporcie Magic Quadrant firmy Gartner  


Już po raz piąty z rzędu firma Epicor znalazła się w kategorii wizjonerów raportu Gartner. Wyróżnienie zostało przyznane za kompletność wizji oraz umiejętność jej realizacji.

Firma Epicor Software Corporation, światowy lider na rynku oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i handlu detalicznego poinformowała, że niezależna agencja analityczna Gartner umieściła ją w kwadrancie wizjonerów w raporcie o nazwie „Magic Quadrant (MQ) for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Comapnies”. Gartner docenił producenta oprogramowania za jego najnowsze rozwiązanie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) – Epicor ERP wersja 10.1

Wybór, współpraca, responsywność, prostota i mobilność w systemie Epicor ERP

„Jesteśmy dumni, że nasza firma już po raz piąty z rzędu uzyskała tytuł wizjonera w raporcie firmy Gartner” – powiedział Joe Cowan, prezes w firmie Epicor. „Nasi klienci mogą być pewni, że dostarczamy im innowacyjne oprogramowanie biznesowe oparte na globalnych funkcjonalnościach i dogłębnej znajomości branż, które pomoże im w rozwoju, zwiększeniu zysków oraz podjęciu nowych wyzwań. Zmiana technologii w systemie Epicor ERP w wersji 10 umożliwiła nam dostarczenie wysoce skalowalnego rozwiązania SaaS. Uważamy, że w czasach kiedy cloud computing zaczyna odgrywać coraz większą rolę w przedsiębiorstwach, oferowanie tego rozwiązania jest niezwykle istotne. Warto zwrócić również uwagę na inne ulepszenia, które zostały zaprezentowane w najnowszej wersji oprogramowania: możliwość dostępu do informacji z całego przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych, graficzne modelowanie upraszczające proces wdrożenia oraz zapewniające lepsze doświadczenia użytkownika, a także usprawnioną analitykę i wspieranie współpracy biznesowej za pomocą osadzonych w rozwiązaniu ERP mechanizmów znanych z social media. Klienci na całym świecie czerpią korzyści z rozwiązania ERP, które jest szybsze do wdrożenia, łatwiejsze w obsłudze oraz zaprojektowane tak, aby reagować na potrzeby biznesowe. Jest to niezbędne do osiągnięcia sukcesu teraz i w przyszłości” – dodał.

Już ponad 4,5 tys. klientów z ponad 80 krajów na całym świecie, działających w branżach produkcji, dystrybucji i usług zdecydowało się na system Epicor ERP. W kwietniu 2014 roku firma Epicor wprowadziła na rynek oprogramowanie Epicor ERP wersja 10, które wykorzystuje efektywną technologię, dzięki czemu eliminuje złożoność i sprawia, że korzystanie z systemu ERP staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a sam system umożliwia współpracę użytkowników oraz zapewnia wysoką responsywność. System Epicor ERP jest oparty na 5 normach biznesowych: współpracy, wyborze, responsywności, prostocie oraz mobilności.

Epicor ERP stanowi jedno spójne rozwiązanie, które pozwala na pracę pomiędzy wieloma urządzeniami mobilnymi oraz oferuje szeroki wybór sposobu wdrożenia – w formie stacjonarnej, w chmurze lub w formie usługi zarządzanej. Solidnym fundamentem Epicor ERP wersji 10 jest Architektura Biznesowa Epicor ICE, stworzona dla specjalnych zasad i potrzeb biznesowych. Klienci zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z wykorzystywania systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, który jest prostszy w obsłudze, szybszy i bardziej skalowalny, a dodatkowo redukuje koszty i złożoność oraz w 100% wykorzystuje technologię Microsoft®.

1, Gartner Inc. “Magic Quadrant for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies”, Christian Hestermann, Nigel Montgomery, Chris Pang oraz Michael Guay, 26 listopada 2014.

O raporcie

Gartner nie popiera żadnego producenta, produktu ani usługi prezentowanej w swoich publikacjach badawczych ani nie zaleca użytkownikom wybierania wyłącznie najwyżej sklasyfikowanych producentów. Publikacje przedstawiają opinie firmy badawczej Gartner i nie należy traktować ich jako stwierdzeń faktu. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, jawnych ani domniemanych, odnośnie swoich badań, łącznie z gwarancjami przydatności handlowej albo użyteczności do określonego celu.”

Czego firmy z całego świata oczekują od nowoczesnego systemu ERP?


 

nowoczesny system ERP oczekiwania

nowoczesny system ERP

system ERP, systemy informatyczne, zarządzanie produkcją, Epicor, iScala

system ERP, systemy informatyczne, zarządzanie produkcją, Epicor, iScala

system ERP, systemy informatyczne, zarządzanie produkcją, Epicor, iScala

Najnowsze globalne badanie* firmy Epicor Software Corporation, światowego lidera na rynku oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych, usługowych i handlu detalicznego, ujawnia braki w systemach zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) powodujące spowolnienie w ich pracy. Pokazuje również, że użytkownicy systemów ERP są optymistycznie nastawieni do nowych możliwości systemów ERP, w tym wykorzystania urządzeń mobilnych, mechanizmów znanych z sieci społecznościowych oraz chmury i wierzą, że oferują one możliwość poprawy responsywności w firmach. 

„Jesteśmy zaniepokojeni widząc, że wielu użytkowników jest zawiedzionych działaniem swojego obecnego systemu ERP” – powiedział John Hiraoka, wiceprezes i główny dyrektor ds. marketingu w firmie Epicor. „ERP jest ważną platformą, która pomaga przedsiębiorstwom przystosować się i reagować na zmieniające się potrzeby rynku. Firmy muszą oczekiwać wyższej wydajności od swoich systemów ERP, w przeciwnym razie konkurenci uzyskają nad nimi przewagę” – dodał. 

Kluczowe wnioski ankiety: 

Systemy ERP mają znaczenie dla biznesu, ale użytkownicy są zawiedzeni ich wydajnością 

 • 80 proc. respondentów zgadza się z opinią, że system ERP jest kluczowy dla ich przedsiębiorstwa (wynik 4,5 w skali do 5), natomiast około połowa ankietowanych scharakteryzowała wydajność swojego obecnego systemu ERP jedynie jako „wystarczającą” lub „podstawową”. 

Największe oczekiwana: Responsywność oraz łatwość dostępu do informacji 

 • Blisko 30 proc. ankietowanych zgadza się z twierdzeniem, że „większa responsywność, oznaczająca szybkie uzyskanie pierwszych korzyści, wyższą wydajność, skalowalność i łatwość wdrożenia) oraz wspierająca tym samym rozwój biznesu” jest najbardziej pożądaną korzyścią wynikającą z inwestycji w ERP. 

 • Drugim najważniejszym wymogiem jest to, że system ERP powinien zapewnić „łatwiejszą obsługę wszystkim użytkownikom”. 

 • 35 proc. respondentów narzeka, że otrzymanie pożądanej informacji w ich obecnym systemie ERP zajmuje dużo czasu, a 48 proc. badanych przyznaje, że chcieliby aby system ERP oferował łatwiejszy dostęp do informacji w dowolnym czasie. 

Lepszy dostęp użytkowników do systemu ERP przez urządzenia mobilne i media społecznościowe 

 • Podczas gdy 65 proc. ankietowanych postrzega mobilność za „ważną” w uzyskaniu lepszego dostępu do informacji i wsparciu komunikacji zdalnych pracowników, jedynie 1 na 2 badanych ma jakikolwiek mobilny dostęp do systemu ERP, a tylko 25 proc. może korzystać z sytemu ERP za pomocą smartfonów i tabletów. 

 • W przyszłości 43 proc. uczestników badania chciałoby mieć dostęp do systemu ERP za pomocą smartfonów, a 38 proc. za pomocą tabletów. 

 • Większość respondentów postrzega współpracę w oparciu o mechanizmy znane z sieci społecznościowych jako ważną dla przyszłości ich przedsiębiorstwa, a blisko połowa wierzy, że jest ona szczególnie korzystna w komunikacji z klientami i dostawcami. 

 • Jedynie 10 proc. respondentów zapytanych o to „w jakim stopniu systemy ERP są w stanie wykorzystać media społecznościowe z korzyścią dla firmy?” odpowiedziało, że wierzą, iż ich system ERP może wykorzystać media społecznościowe „w dużym stopniu”. 

Liderzy i maruderzy nowoczesnego ERP 

 • 89 proc. badanych w Chinach przyznało, że w przeciągu ostatnich 2 lat dokonali inwestycji w kluczowe systemy ERP, podczas gdy na całym świecie było to 60 proc. 

 • 49 proc. ankietowanych z Chin uzyskuje dostęp do informacji za pomocą smartfonów, (jest to dwukrotnie większa wartość niż średnia światowa), natomiast 37 proc. korzysta w tym celu z tabletów. 

 • 80 proc. ankietowanych z Chin postrzega współpracę w oparciu o mechanizmy znane z sieci społecznościowych jako ważną dla przyszłości biznesu. Podobnie stwierdziło 73 proc. respondentów z Meksyku, 57 proc. z Niemiec, 56 proc. ze Stanów Zjednoczonych oraz 52 proc. respondentów z Wielkiej Brytanii. 

 • 80 proc. chińskich przedsiębiorców posiada mobilny dostęp do systemu ERP, podczas gdy 64 proc. fińskich przedsiębiorstw nie ma takiego dostępu. 

Przedsiębiorcy preferują możliwość częściowej implementacji ERP w chmurze 

 • Jedynie 20 proc. ankietowanych wykazało chęć dalszego inwestowania w usługi stacjonarne. 

 • 64 proc. opowiedziało się za implementacją w chmurze lub możliwością mieszania i łączenia rozwiązania stacjonarnego, na serwerze i wdrożenia w chmurze. 

„Warto zwrócić uwagę, że rynek jest podzielony na dostawców oferujących rozwiązania stacjonarne oraz dostarczających rozwiązania w chmurze, podczas gdy znaczna większość przedsiębiorstw chciałaby mieć możliwość wyboru obu tych rozwiązań jednocześnie” – powiedział Hiraoka. „Wybór implementacji ERP w chmurze nie musi być ostateczny. Elastyczność modeli wdrożenia, między innymi łączonej opcji wdrożenia rozwiązania stacjonarnego i w chmurze, powinna być naturalnym krokiem dostawców ERP. Dla Epicor zawsze ważna było tworzenie odpowiedniej oferty odpowiadającej na potrzeby rynku, dlatego możliwość wyboru jest fundamentalną zasadą najnowszej wersji ERP Epicor. Poprzez skupianie się na kwestii przyszłych rozwiązań, uzyskaliśmy silną reputację jako innowator, zachęcając klientów do osiągania nowych celów biznesowych” – dodał. 

*Metodologia badania i informacje o respondentach 

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę badawczą Redshift Research za pomocą internetowych wywiadów w lecie 2014 r. w 10 krajach na ponad 1500 profesjonalnych przedsiębiorcach pracujących w firmach wykorzystujących systemy ERP, posiadających ponad 100 użytkowników. Respondenci ankiety mogli, ale nie musieli, korzystać z rozwiązań Epicor ERP. Blisko połowa respondentów pracowała w branży produkcji, około jedna trzecia w dystrybucji lub logistyce, a mniej niż jedna trzecia w firmach handlowych. Pozostałe 20 procent badanych związanych było z sektorem usługowym. 22 proc. ankietowanych pracowało w firmach mających nie więcej niż 250 pracowników, 39 proc. było zatrudnionych w przedsiębiorstwach zatrudniających ponad 250 osób, ale mniej niż 1000, pozostałe 39 proc. pracowało w firmach zatrudniających ponad 1000 pracowników. 

Opracowanie eBook ze szczegółowymi informacjami na temat przeprowadzonego badania dostępne jest pod adresem: www.epicor.com/whatsnext

O firmie Epicor Software Corporation jest globalnym liderem oferującym pełne inspiracji oprogramowanie biznesowe dla firm produkcyjnych, dystrybucyjnych, handlu detalicznego oraz usług. Z prawie 40. letnim doświadczeniem w obsłudze mniejszych, średnich i bardzo dużych przedsiębiorstw, Epicor ma ponad 20 000 klientów w ponad 150 krajach. Systemy Epicor wspomagające zarządzanie (ERP), do zarządzania handlem detalicznym, łańcuchem dostaw (SCM), a także rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), pozwalają przedsiębiorstwom podnosić ich efektywność i rentowność. Z doświadczeniem w technologicznych innowacjach, wiedzą branżową oraz dążeniem do doskonałości, Epicor oferuje jeden punkt odpowiedzialności, którego oczekują przedsiębiorstwa prowadzące działalność na skalę lokalną, regionalną czy globalną. Główna siedziba firmy znajduje się w Austin w Teksasie, zaś biura i podmioty powiązane ulokowane są na całym świecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.epicor.com/poland 

 

Badanie Forrester Consulting


Wskaźnik całkowitego wpływu ekonomicznego (The Total Economic Impact™) z systemów Epicor ERP

Na podstawie rozmów z sześcioma klientami firmy Epicor, firma Forrester przeprowadziła badanie mające na celu zanalizowanie potencjalnego zwrotu z inwestycji po wdrożeniu Epicor ERP. 

Celem ankiety była analiza potencjalnego zwrotu z inwestycji (ROI), który firmy mogą osiągnąć dzięki systemowi zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) firmy Epicor. Badanie jest oparte na wywiadach przeprowadzonych z grupą klientów firmy Epicor z całego świata.

Wzięcie pod uwagę specyfiki oraz doświadczeń ankietowanych firm pozwoliło firmie badawczej Forrester na stworzenie ram do oceny potencjalnych skutków finansowych oraz zwrotu z inwestycji związanych z wykorzystaniem Epicor ERP w modelowym przedsiębiorstwie. Jak wynika z analizy, system Epicor ERP umożliwił uzyskanie (skorygowanych o ryzyko) korzyści pieniężnych w wysokości ponad 3,8 mln USD, zwrotu z inwestycji (skorygowanego o ryzyko) na poziomie 103 proc., zwrotu w okresie 15 miesięcy, a dodatkowo pozyskanie oszczędności na poziomie 1,25 mln USD, wynikające z poprawy wydajności działów sprzedaży. Łączne korzyści ekonomiczne wyniosły ponad 5 mln USD.

Ponadto, dzięki Epicor ERP modelowe przedsiębiorstwo uzyskało znaczące korzyści biznesowe oraz większą efektywność w obrębie zarządzania łańcuchem dostaw, zarządzania produkcją, planowania i harmonogramowania, sprzedaży, finansów oraz funkcjonalności informatycznych, w tym:

 • większą rotację zapasów, która skutkuje zmniejszeniem ich o 15 proc.,

 • 12 proc. oszczędność czasu (2500 godzin w ciągu roku) w kontroli produkcji dzięki funkcjonalnościom metodyki Epicor Kanban oraz produkcji odchudzonej Lean,

 • zwiększenie wydajności ze względu na zintegrowany system realizacji produkcji (MES) umożliwiający wgląd online w operacje oraz transakcje mające miejsce na terenie zakładu produkcyjnego, 

 • wzrost wydajności sprzedaży i poprawę satysfakcji klientów za pomocą bardziej dokładnego szacowania sprzedaży i realizacji zamówień, usprawnionego przetwarzanie zapytań oraz samoobsługowych sklepów e-commerce do składania i śledzenia zamówienia,

 • poprawę przejrzystości finansowej w ramach przedsiębiorstwa i kontrolę nad procesami sprawozdawczości finansowej, planowania i prognozowania, uwzględnienia standardów korporacyjnych, finansowych oraz tych, wynikających z zasad handlu międzynarodowego,

 • ciągłe doskonalenie i zwiększanie wydajności poprzez tworzenie i egzekwowanie unikalnych procesów biznesowych, alerty oraz przepływy pracy, które eliminują straty w kluczowych procesach biznesowych bez potrzeby dostosowywania oprogramowania,

 • stosunkowo krótki czas wdrożenia, obniżenie kosztów eksploatacji i przyspieszenie zwrotu z inwestycji (ROI).

System ERP Epicor to oprogramowanie biznesowe będące całościowym rozwiązaniem branżowym, zbudowane na architekturze zorientowanej na usługi i technologiach Microsoft.NET. Oferuje ono możliwość wyboru sposobu wdrożenia: w formie stacjonarnej, zarządzanej lub w chmurze jako usługa SaaS.

 system ERP, systemy informatyczne, zarządzanie produkcją, Epicor, iScala


Badanie skutków ekonomicznych Total Economic Impact™ Epicor ERP, zostało wykonane przez firmę Forrester Consulting, w imieniu Epicor w czerwcu 2014.

Kontakt

L-Systems Sp. z o. o. Sp. k. 

ul. Okrzei 18/102

64-920 Piła

L-Systems@L-Systems.pl

www.L-Systems.pl

+48 67 349 11 09